Praktiniai patarimai

LED apšvietimas – ar gali būti kenskmingas sveikatai?

LED apšvietimas sveikata

Pastaraisiais metais plėtojant LED technologiją, tokio tipo lemputės tapo pagrindiniu mūsų namų šviesos šaltiniu. LED garantuoja efektyvų visų erdvių apšvietimą, mažesnes elektros sąnaudas ir visišką laisvę valdyti apšvietimo sąlygas nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, per “Azzardo Smart” programėlę, ar Trio Lighting “Wizz”.

Tačiau ar LED šviesa yra visiškai saugi sveikatai? Dėl šios technologijos apšvietimo kyla daug ginčų ir mitų, į kuriuos norėtume atkreipti dėmesį.

LED lemputės ir sveikata – ar tai susije?

Sunku įsivaizduoti kasdienį darbą be dirbtinio apšvietimo. Jis užtikrina komfortą ir saugumą judant ar atliekant įvairias veiklas sutemus. Vienas iš populiariausių apšvietimo produktų pastaruoju metu tapo energiją taupančios LED lemputės naudojimas tiek dažnai patalpose, tiek lauke.

LED gaminiai išsiskiria mažomis energijos sąnaudomis ir ilgu tarnavimo laiku. Šviesos šaltiniai skleidžia skirtingos spalvos temperatūros ir spalvos šviesą, todėl jie yra daug universalesni ir praktiškesni. Tačiau ar jie tikrai saugūs vartotojams?

Specialistų teigimu, LED lemputės nekelia didelės grėsmės žmonėms. Tačiau yra produktų, kurie gali sukelti diskomfortą ir pagreitinti akių nuovargį, jei ilgai būsite patalpose, apšviestose netinkamomis LED lemputėmis.

LED apšvietimas – didžiausios grėsmės

LED lempučių kenksmingumas visų pirma siejamas su neteisingai parinktais tam tikros erdvės apšvietimo parametrais. Tai daugiausia susiję su tokiomis problemomis kaip:

  • šviesos srautas (liumenuose [lm]),
  • šviesos spalva (Kelvinais [K]).

Prastai parinkti LED šviesos šaltiniai, o ypač žemos kokybės produktai, gali turėti neigiamos įtakos sveikatai ir savijautai. Per stipri, šalta balta šviesa gali sudirginti akis, sukelti skausmą ir nuovargį. Kartais tai gali sukelti padidėjusį jautrumą, galvos skausmą ir sutelkti dėmesį.

Renkantis LED šviesos šaltinius, verta pasirūpinti, kad į namus patektų tik įrodyta produkcija su teisingai parinkta spalvų temperatūra. Dėl šios priežasties galima išvengti daugumos sveikatos problemų, susijusių su LED lempučių naudojimu. Todėl mūsų parduotuvėje, tiek fizinėje tiek el.paštu galite gauti NEMOKAMA konsultacija apšvietimo klausimais. O daugiau apie tinkamą apšvietimą patalpai galite skaityti čia

Mėlyna LED lemputė – akių diskomfortas ir dirginimas

Didžiausias pavojus sveikatai yra susijęs su per ilgu mėlynos (6000K) LED šviesos poveikiu. Jei jo yra per daug, tai gali sukelti akių įtampą ir net sudirginti tinklainės fotoreceptorius ir paspartinti AMD ligos vystymąsi, t.y. geltonosios dėmės degeneraciją. 

Ką daryti, kad rizika būtų kuo mažesnė? Geriausia rinktis produktus, kurie skleidžia neutralią (4000K) arba šiltą baltą šviesą (3000K). Jei vis dėlto būtina naudoti šaltą šviesą, turėtumėte rinktis aukštos kokybės patikimų gamintojų LED šviesos šaltinius.

Aklas – pavojingos LED lempos

LED lempos dažnai skleidžia šviesą, kuri gali apakinti žmones, žiūrinčius tiesiai į šviesos šaltinį. Tokioje situacijoje taip pat yra reali akių pažeidimo rizika.

Kaip nuo to apsisaugoti? Geriausia pirkti LED gaminius, skleidžiančius išsklaidytą šviesą, arba išdėstyti šviesos taškus taip, kad jie nešvytėtų tiesiogiai tam tikros erdvės naudotojų akyse. Pavyzdžiui, nerekomenduotume kabinti šviestuvų televizoriaus žiūrėjimo zonoje.

Mirksintis LED apšvietimas – ar LED šviesa gali būti pavojinga regėjimui?

Žemos kokybės LED lempos arba LED lemputės gali sukelti mirgėjimo efektą. Tai ne tik apsunkina erdvės naudojimą, bet ir atrodo, kad jūsų akys atrodo pavargusios, o tai gali sukelti galvos svaigimą ar deginimą. Kai kuriose situacijose toks apšvietimas gali būti ypač pavojingas, ypač žmonėms, sergantiems epilepsija.

Siekiant sumažinti neigiamas pasekmes sveikatai, visada verta rinktis patikrintus ir saugius LED šviesos šaltinius.

Kokias LED lempas naudoti – kaip išsirinkti LED lemputes namuose?

Taigi, kokias LED lempas geriausia naudoti? Saugiausias yra mažesnio šviesos intensyvumo LED apšvietimas, skleidžiantis šiltą arba neutralią šviesą. Šiuo atveju akių dirginimo rizika yra daug mažesnė nei mėlynos šviesos produktų atveju.

Verta rinktis stipriai šviesą išsklaidančias lempas ir LED lemputes. Toks LED apšvietimas tampa daug mažiau pavojingas žmogaus gerovei ar sveikatai.

LED šviesa ir sveikata – funkcionalus ir saugus LED apšvietimas

Šviesos diodų lempos išsiskiria didžiuliu praktiškumu naudoti namų interjeruose ar soduose. Tačiau ir šiais atvejais reikia būti atsargiems ir visada rinktis patikrintus aukštos kokybės produktus.

Dėl to LED apšvietimo gaminiai (įvairių tipų lempos ir šviesos šaltiniai) nekelia grėsmės bendrai vartotojų sveikatos būklei ir tuo pačiu dar geriau atlieka savo funkcijas. 

Dėl šių priežaščių nerekomenduojame pirkti šviestuvų iš trečiųjų šalių, o rinktis iš mūsų jau patikrinto asortimento.