Sodo ir takelių šviestuvai

Šviesos Centre rasite skirtingais būdais montuojamus sodo ir takelių šviestuvus, kuriuos galima patogiai integruoti grindinyje, žalioje vejoje, terasoje ar bet kokioje kitoje vietoje. Mūsų asortimente – ekonomiški sodo šviestuvai su saulės baterijomis, įsmeigiamos ir pastatomos apšvietimo priemonės bei kiti lauko šviestuvai, visada užtikrinantys kokybišką šviesos sklaidą lauko aplinkoje.

Savo klientams siūlome Faro, Trio Lighting, AZzardo Lighting ir kitų žinomų šviestuvų gamintojų produkciją, kuri visada džiugina preciziška kokybe, netradicinėmis dizaino idėjomis bei kiekvienam pirkėjui palankia kaina. Norite suformuoti jaukią, stilingą ir kokybiškai apšviestą sodo ar kiemo teritoriją? Mūsų asortimente tikrai rasite apšvietimo priemones, kurios šį tikslą padės pasiekti lengvai ir paprastai.

Žemiau pateikiame mūsų specialistų rekomendacijas kaip išsirinkti tinkamiausią sodo ir takelių šviestuvą. Prieš perkant rekomenduojame susipažinti su ilgametę patirtį šioje rinkoje turinčių ekspertų patarimais.

Kaip išsirinkti sodo šviestuvą?

Sodo šviestuvai – universalios ir labai plačiai pritaikomos apšvietimo priemonės, kurias galima naudoti ne tik sode, bet ir terasoje, žalioje vejoje ar net balkone. Sodo šviestuvai leidžia pabrėžti kiemo teritorijoje augančios augmenijos grožį. Taip pat jų pagalba galima suformuoti ypatingai jaukius poilsio kampelius. Tokiomis apšvietimo priemonėmis galima kokybiškai apšviesti šiltnamius, vaikų žaidimų zonas ar, sakykim, kieme įrengtas krepšinio aikšteles.

Iš esmės, sodo šviestuvai toli gražu nėra tik įprasti šviestuvai. Tai priemonės, kurios praplečia kiemo teritorijos funkcionalumo ribas ir, žinoma, skatina leisti laiką gamtos apsuptyje. Sodo šviestuvų pasirinkimas turėtų būti įgyvendinamas kiek kitaip, nei vidaus patalpoms pritaikytų apšvietimo priemonių. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis sodo šviestuvus:

 • Montavimo būdas. Sodo šviestuvai gali būti montuojami skirtingais būdais. Dažniausiai naudojami įsmeigiami arba pastatomi šviestuvai. Įsmeigiami lauko šviestuvai yra smeigiami į žalią veją, žemę ar kitą, minkštesnį paviršių. Visgi, tokių šviestuvų negalima įsmeigti į kietesnėmis savybėmis pasižyminčią dangą, sakykim, trinkeles, grindinį ar pan. Pastatomas sodo šviestuvas gali būti integruojamas bet kurioje kiemo teritorijos vietoje, nes jie nereikalauja jokių montavimo darbų. Juos galima pastatyti terasoje, sode, parkavimo zonoje ar bet kur kitur. Nors pastatomi sodo šviestuvai pasižymi platesnėmis pritaikymo galimybėmis, įsmeigiami šviestuvai yra stabilesni, nes jų apatinė dalis yra įsmeigiama giliai į žemę.
 • Apšvietimo vieta. Vieta, kuriai reikalingas apšvietimas, dažniausiai yra pagrindinė pagalba, kuri padeda pasirinkti tinkamo tipo apšvietimo priemonę. Sakykim, jeigu apšvietimo priemone norima apšviesti taką ar sodą, kuriuo dažnai vaikšto žmonės, tuomet reikia rinktis navigacinį apšvietimą, su šviesos srauto reguliavimo funkcija. Jeigu norisi apšviesti arba akcentuoti tik tam tikrą kiemo zoną, tuomet galima rinktis didesnį lauką apšviečiantį, tačiau nereguliuojam1 sodo šviestuvą. Jeigu sodo šviestuvas labiau bus naudojamas kaip dekoratyvinis akcentas, o ne apšvietimo priemonė, tuomet rekomenduojama rinktis vieną iš pastatomų šviestuvų variantų, nes pastatomi sodo šviestuvai pasižymi išraiškingesnėmis formomis bei unikalesnėmis estetinėmis savybėmis.
 • Šviestuvų kiekis. Kaip ir vidaus patalpose, kiemo teritorijoje – vienu šviestuvu apsiriboti beveik neįmanoma. Norint pasirinkti optimalų sodo šviestuvų kiekį, reikia atlikti individualius apskaičiavimus. Skirtingų modelių sodo šviestuvai gali skleisti nevienodo intensyvumo šviesą. Taip pat jie gali pasižymėti skirtingu apšvietimo kampu. Tokias šviestuvo savybes įvertinti labai svarbu, nes jos nulemia, kokį plotą gali apšviesti vieno ar kito tipo apšvietimo priemonė.
 • Maitinimo šaltinio tipas. Energijos šaltinis yra labai svarbus dalykas renkantis sodui skirtas apšvietimo priemones. Šiuo metu itin populiarūs saulės energija maitinami sodo šviestuvai. Tokie šviestuvai leidžia išvengti sudėtingo laidų išvedžiojimo proceso, be to – tai yra gamtai draugiška, aplinką tausojanti šviestuvų rūšis. Kai kurie šviestuvai savo komplektacijoje turi įprastas baterijas, tokiems šviestuvams taip pat nereikia jokių laidų, tačiau jie įpareigoja reguliariai keisti baterijas. Visgi, dažniausiai kiemo teritorijose formuojamos ilgalaikės apšvietimo sistemos su standartiniais, elektros pagalba veikiančiais maitinimo šaltiniais.
 • Sodo šviestuvo IP rodiklis. Perkant sodo šviestuvą, reikia atkreipti dėmesį ir į kelias technines specifikacijas. Svarbiausia iš jų – IP rodiklis. IP rodiklis nurodo, šviestuvo atsparumo laipsnį. IP klasifikacija susideda iš dviejų skaitmenų. Didžiausią dėmesį reikėtų skirti antrajam skaičiui, nes jis nurodo šviestuvo atsparumo nuo drėgmės bei dulkių laipsnį. Daugelis sodo šviestuvų yra montuojami atviroje lauko erdvėje, todėl jie susiduria su itin didele drėgmės bei purvo rizika. Todėl sodo šviestuvai turėtų atitikti IP40 ar dar didesnę atsparumo klasę.
 • Lemputės rūšis. Svarbu pasirinkti ir optimalią lemputės rūšį. Tikrai reikėtų vengti sodo šviestuvų su kaitinamosiomis lemputėmis, nors tokių šviestuvų šiais laikais jau beveik nebėra. Įprastai sodo šviestuvai yra naudojami su halogeninėmis arba LED lemputėmis. Žinoma, LED apšvietimas visada yra geresnis ir ekonomiškai palankesnis sprendimas.
 • Lemputės galia. Lemputės galia matuojama vatais. Jie nurodo lemputės ryškumą. Sakykim, 3W LED sodo šviestuvas yra geras sprendimas norint suformuoti jaukesnį, tačiau ne itin intensyvų apšvietimą. O, pavyzdžiui, 10W sodo šviestuvas tinkamas pasirinkimas ryškesnio apšvietimo formavimo tikslams.

Savo klientams stengiamės pateikti itin plačią, pastatomų bei įsmeigiamų sodo šviestuvų įvairovę. Didelio vartotojų dėmesio visada sulaukia novatoriško dizaino, rūdžių spalvos pastatomas lauko šviestuvas Hoosic 30. Optimalaus, 30 cm aukščio šviestuvas efektyviai atlieka ne tik apšvietimo priemonės, bet ir dekoro elemento paskirtį. Išskirtinės išvaizdos šviestuvas atitinka itin aukštą, IP44 atsparumo klasę, todėl jį drąsiai galima naudoti net ir itin kontrastingomis oro sąlygomis.

Jeigu kiemo aplinkai labiau tinka ne pastatomas, o įsmeigiamas lauko šviestuvas, tuomet tikrai rekomenduojame Flori šviestuvo modelį. Įsmeigiamas lauko šviestuvas Flori pasižymi moderniu, tačiau pernelyg į akis nekrentančiu dizainu, kuris pasiteisina bet kokioje kiemo aplinkoje. Be to, šis šviestuvas yra papildytas krypties reguliavimo funkcija, todėl jis puikiai tinka ne vieno, o net kelių lauko objektų akcentavimui. Siūlome ir galybę kitų sodo šviestuvų, todėl net neabejojame, kad tinkamą opciją ras visi, net ir kardinaliai skirtingus reikalavimus apšvietimo priemonėms keliantys pirkėjai.

Kaip išsirinkti takelių šviestuvą?

Formuojant lauko apšvietimo sistemą, svarbu apšviesti ne tik dėmesio vertus kiemo akcentus, bet ir takelius. Takelių šviestuvai užtikrina tiek žmonių, kurie vaikšto takeliais, tiek augmenijos, augančios šalia takelių, saugumą. Be to, jie padeda suformuoti itin reprezentatyvų, įspūdingu šviesos efektu patobulintą takelį, kuris tampa pagrindine kiemo teritorijos puošmena. Vaikščiodami gražiai apšviestu takeliu visada jaučiamės ne tik saugiau, bet ir žymiai maloniau. Visgi, norint suformuoti ne tik vizualiai patrauklų, bet ir funkcionalų tako apšvietimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikras šviestuvų savybes. Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia įvertinti renkantis takelių šviestuvus yra:

 1. Tako šviestuvų išdėstymas. Netaisyklingas tako šviestuvų išdėstymas – pagrindinė klaida, kurią padaro daugelis žmonių. Planuojant tako šviestuvų išdėstymą, rekomenduojama laikytis šių taisyklių:
  • Statykite šviestuvus abiejose tako pusėse. Tik tokiu būdu sukursite tinkamą apšvietimo pusiausvyrą bei suformuosite išties funkcionalų bei praktišką apšvietimą.
  • Apšvieskite rizikingas takelio vietas. Būtinai apšvieskite vietą, šalia laiptelių ar kitas, individualiam takeliui būdingas kliūtis.
  • Nemontuokite šviestuvų per arti tako. Tinkamai įvertinkite šviestuvų nuotolį. Kiek toliau pastatyti šviestuvai sukuria gražesnį šviesos sklaidos efektą bei apšviečia ne tik patį taką, bet ir kraštovaizdį.
 2. Tako šviestuvų kiekis. Šviestuvų kiekį reikėtų rinktis atsižvelgiant į tako dydį bei pasirinkto šviestuvo technines savybes. Visgi, nereikėtų persistengti ir montuoti per didelio kiekio šviestuvų. Tokie šviestuvai neturi apšviesti kiekvieno tako kampelio. Jie turi nurodyti aiškią judėjimo kryptį. Priklausomai nuo skleidžiamo šviesos intensyvumo, tako šviestuvai vienas nuo kito turėtų būti nutolę 1.5 – 4 m atstumu.
 3. Šviestuvų aukštis. Renkantis tako šviestuvus, labai svarbu objektyviai įvertinti jų aukštį. Netinkamai pasirinktas šviestuvo aukštis gali sukelti šešėlio efektą ant tako, o susiformavęs šešėlis neužtikrins saugios takelio naudojimo patirties. Tinkamo aukščio šviestuvai turėtų nukreipti šviesos spindulį ten, kur vaikšto žmonės. Netinkamo aukščio šviestuvai sukelia prieš tai minėtą šešėlio efektą arba akinimą.
 4. Lemputės rūšis. Formuojant takelių apšvietimą, visada pirmenybę reikėtų teikti šviesos diodams, tai yra LED lemputėms. LED lemputės taupo energiją ir džiugina žymiai ilgesne tarnavimo trukme. Be to – jos reikalauja žymiai mažesnių energijos sąnaudų, o šis privalumas tikrai yra aktualus kiekvienam vartotojui.
 5. Šviestuvų dizainas. Svarbu įvertinti ir estetines šviestuvų savybes. Takelių šviestuvus reikėtų derinti prie fasado medžiagų, lauko dekoro elementų ar takelį formuojančios grindinio dangos. Mūsų parduotuvėje galima įsigyti pačių įvairiausių formų, stilių bei spalvų tako šviestuvus, todėl belieka – išlaisvinti fantaziją!