Baltos šviesos LED juostos (105)

RGB / RGBW LED juostos (21)

Spalvotos LED juostos (9)

Hermetinės LED juostos (79)

LED juostos

Pristatymas per 1-7 d.d.

Original price was: €7.80.Current price is: €7.02.

Pristatymas per 1-7 d.d.

0.65

Pristatymas per 10-20 d.d.

0.20

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.25

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.13

Pristatymas per 10-20 d.d.

2.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

0.88

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.13

Pristatymas per 10-20 d.d.

2.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

0.88

Pristatymas per 10-20 d.d.

14.90

Pristatymas per 1-7 d.d.

Original price was: €7.35.Current price is: €6.61.

Pristatymas per 1-7 d.d.

Original price was: €7.80.Current price is: €7.02.

10 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €15.00.Current price is: €10.50.

2 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €60.00.Current price is: €36.00.

10 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €15.00.Current price is: €12.00.

1 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €17.00.Current price is: €13.60.

3 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €15.00.Current price is: €12.00.

7 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

Original price was: €4.60.Current price is: €3.22.

LED juostos – tai ne tik gražus dekoratyvinis elementas, bet ir ekonomiškas apšvietimas vidaus ir lauko erdvėse. LED juostą galite lengvai įdiegti ir prijungti, jos užtikrina mažas elektros energijos sąnaudas. LED juostos gali būti naudojamos net vietose, kur yra didelė drėgmė. LED juostos tarnaus Jums ilgai – dažniausiai pasitaikantis juostelių resursas daugiau 50.000 val.

Iš LED juostų sukurtos apšvietimo sistemos interjere atrodo išties žavingai, todėl toks sprendimas pasirenkamas ne tik tamsesnėse erdvėse, bet ir tais atvejais, kai norisi unikalių sprendimų namams. Lubose, balduose, virtuvėje, laiptų pakopose ar laiptinės turėkluose – šiuos gaminius galima panaudoti pačiose įvairiausiose namų vietose. Galite pasirinkti nespalvotą juostelę arba RGB, kuri švies visomis vaivorykštės spalvomis. Todėl sprendimas šiuo atveju priklausys nuo Jūsų fantazijos ir kūrybiškumo.

Mūsų el. parduotuvėje rasite LED juostų pasirinkimą, tinkantį išpildyti bet kokį apšvietimo sprendimą. Visų juostų kainos nurodytos perkant 1 metrą.

Norėdami išsirinkti Jūsų erdvei tinkamą LED juostinį apšvietimą, turite atkreipti dėmesį į daug faktorių, kurie padės įsitikinti, jog gausite savo poreikius atitinkantį apšvietimą. Todėl paruošėme naudingą vadovą, kuriame rasite įžvalgas į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis LED juostas.

  • Kaip išsirinkti LED juostą?
  • LED juostų profiliai ir kiti priedai

Kaip išsirinkti LED juostą?

LED juostos naudojamos įvairiuose pramoniniuose, komerciniuose ir privačiuose projektuose. LED juostos yra populiarus pasirinkimas, dėl jų efektyvumo, spalvų parinkties ir ryškumo.

Didžiausias skiriamasis bruožas – lengva LED juostas įdiegti. Dėl jų lankstumo, žemo profilio ir naudingų priedų, jie tai populiariausias „pasidaryk pats“ namuose apšvietimo būdas. Naudojant LED juosteles, galima suprojektuoti įvairių erdvių apšvietimą lyg tai būtų atlikęs profesionalas, o turint reikiamus reikmenis, visas darbas gali užtrukti tik valandą ar dvi.

Pateikiame kelis naudingus patarimus, kaip išsirinkti LED juostą:

LED juostų kategorijos

LED juostų pasirinkimas yra labai platus, apimantis visus skirtingus LED juostelių tipus. Priklausomai nuo to, kaip planuojate naudoti LED juostas, jums gali prireikti skirtingų tipų. Pavyzdžiui, IP65 LED juostas geriausia naudoti lauko ir drėgnoms patalpoms, nes turi apsauginę dangą, todėl jos yra atsparios vandeniui ir drėgmei. Žemiau pateikiamos LED juostų kategorijos, kurias galite rasti Šviesos centras internetinėje parduotuvėje:

LED juostų spalvos ir temperatūra

LED juostos gali būti vienspalvės arba turėti kelias spalvas. Paprasčiausi LED juostiniai šviestuvai yra vienos spalvos, skleidžiančios tik vieną fiksuotą šviesos spalvą. Todėl dažnai galite rasti tokius pasirinkimus, kaip šiltai balta, neutraliai, balta, šaltai balta.

Spalvą keičiančios juostos vadinamos RGB LED juostomis. Tokiose LED juostose dažniausiai yra rodoma bet kokia raudona, žalia, ir mėlyna spalva. Spalvą keičiančiose juostelėse naudojami kelių spalvų šviesos diodai, kad jie galėtų keisti spalvas, kurios dažniausiai yra kontroliuojamos pulteliu. RGB LED juostos yra plačiai naudojamos, norint turėti apšvietimas, kuris keičia spalvas. Tokios LED juostos gali išgauti bet kokią raudonos-žalios-mėlynos spalvos derinį.

Žinoma, RGB LED juostos baltos spalvos šviesos neišgaus, todėl dažnas pasirinkimas yra RGBW LED juostos. Tokios juostos yra sudarytos iš spalvotų šviesos diodų ir baltos spalvos šviesos diodų, todėl pakaitomis galima keisti tarp skirtingų spalvų derinių ir baltos spalvos.

Kitas labai svarbus aspektas yra spalvos temperatūra. Pagal spalvos temperatūrą yra skirstomos baltos spalvos. Temperatūra rodo, kiek „šilta“ ar „šalta“ atrodo šviesa. Šviesos temperatūra yra matuojama Kelvinais.

Pavyzdžiui, šviesos šaltinis, kurio reitingas yra 2000-3000 K, laikoma šiltai balta šviesa. Šiltai balta šviesa atrodo labai oranžinė, kai kuriais atvejais geltona. Didinant Kelvino laipsnius, spalva pasikeis nuo geltonos iki gelsvai baltos arba baltos, o vėliau gali virsti į melsvai baltą, kuri yra šalčiausia balta spalva.

LED juostos galingumas ir įtampa

Vieni svarbiausių veiksnių renkantis LED juostą, tai reikia žinoti apie galią ir įtampą. LED juostos galingumą parodo liumenai, kurie yra žymimi simboliu lm. Norint sužinoti LED juostos galingumą, jis dažniausiai yra nurodytas ant pakuotės ir pateiktas vatais vienam metrui juostos.

Priklausomai nuo to, kaip naudosite LED juostas, atkreipkite dėmesį į tai, kad liumenais išreikštas galingumas turi daugiau reikšmės nei vatais.

Pavyzdžiui, norėdami apšviesti laiptų pakopas tai užtenka tik 6W (~450lm) galingumo LED juostos. Jei norite tik akcentinio apšvietimo, tai dažniausiai yra patariama nesirinkti ryškių LED juostų, todėl užtektų ir tokių, kurios turi 200 lm viename metre.

Norėdami naudoti LED juostas bendram kambario apšvietimui, tai tampa šiek tiek sudėtingesniu procesu. Dažniausiai, tokiam apšvietimui ryškumo poreikis priklauso nuo šviesos krypties, atstumo nuo objekto (srities, kurią norite apšviesti), taip pat Jūsų asmeninių pageidavimų.

Šviesos centro elektroninėje parduotuvėje galite rasti 12V ir 24V įtampos LED juostas. Specialistų patarimas yra toks, jei naudojate ne ilgesnę nei 5 metrų juostą, tai užtenka 12V įtampos. Jei juosta yra ilgesnė ir įtampa yra 12V,  galite susidurti su nepakankamu šviesos paskirstymu. Todėl kur maitinimo šaltinio nėra šviesa gali būti silpnesnė. Tokiu atveju rinkitės vientisą LED juostą, kurios įtampa yra 24V.

CRI ir RA indeksai

CRI ir RA indeksai nurodo šviesos kokybę. Plačiausiai sutinkami dydžiai 70, 80 ir 90. Indeksas padeda nurodyti kaip teisingai yra atkuriamos spalvos. Todėl patalpose, kuriose nėra intensyviai dirbama tinka CRI>70, namų patalpose rekomenduojama rinktis CRI>80. Jei reikia labai tikslaus spalvų atkūrimo, tai patariama naudoti LED juostas kurių CRI>90.

Atsparumas išoriniams veiksniams

Atsparios išoriniams veiksniams LED juostos yra dažniausiai vadinamos hermetinėmis LED juostomis. Hermetinės LED juostos yra įvilktos į izoliacines medžiagas, kurios apsaugo ant juostos esančius šviesos diodus.

Hermetinės LED juostos turi atsparumą drėgmei, dulkėms ir kitiems išoriniams veiksniams. Kadangi šios LED juostos yra atsparios išoriniams veiksniams yra priskiriamos IP65-IP68 atsparumo klasei, todėl puikiai tinka naudoti vonios patalpose, rūsiuose ar net lauko sąlygomis.

Mūsų specialistai pataria, kad naudojant hermetines LED juostas su jomis kartu naudoti ir panašią atsparumo klasę turinčius maitinimo šaltinius.

Kokią LED juostą rinktis skirtingose patalpose?

LED juostos yra naudojamas kaip įprastas apšvietimo būdas, t. y. norint sukurti tam tikrą nuotaiką ir atmosferą tam tikroje patalpoje. Dažniausiai toks juostinis apšvietimas yra naudojamas 3 pagrindinėse patalpose – miegamasis, svetainė ir vonios kambarys.

Miegamasis. Viena svarbiausių patalpų namuose, todėl būtent šioje erdvėje reikia sukurti jaukią ir malonią atmosferą, kuri mažina stresą ir atpalaiduoja prieš miegą. Todėl dažnai interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis RGB / RGBW LED juostas.

Skirtingos spalvos gali sukurti tam tikrą atmosferą. Todėl spalvotos LED juostos tai užtikrina. Pavyzdžiui, norėdami atsipalaiduoti miegamojo erdvėje rinkitės mėlynos spalvos šviesą. Spalvų psichologijos tyrimai parodė, kad mėlyna spalva padeda sumažinti nerimą ir nuramina protą.

Svetainė. Paprastai svetainės apšvietimas susidaro iš pakabinamų ar kitos rūšies šviestuvų. Tokie šviestuvai ir jų dizainas tam tikru mastu pakeičia svetainės stiliu ir gali pakeisti atmosferą. Tačiau dažniausiai atmosferą geriausiai sukuria LED juostos, kurios yra reguliuojamos pulteliu ar kitu valdikliu pagal skirtingas spalvas ir ryškumą.

Vonios kambarys. Šioje erdvėje dažniausiai pasirenkamas baltos spalvos LED apšvietimas. Apskritai, baltą apšvietimą galima skirstyti į šaltai baltą, šiltą baltą, neutralią baltą spalvą ir pan. Todėl skirtingos baltos spalvos turi skirtingus apšvietimo efektus. Rinkdamiesi baltą spalvą atkreipkite dėmesį į jos temperatūrą, taip galėsite sukurti tinkamą atmosferą savo vonios kambaryje.

LED juostų profiliai ir kiti priedai

Montuoti LED juostas yra labai paprasta, todėl šį darbą galite nesunkiai atlikti ir patys. Jei ant gamintojo pakuotės yra montavimo instrukcijos, galite vadovautis jomis.

Pačias juostas galite klijuoti ant norimo paviršiaus, tačiau jei norite reprezentatyvaus spredimo galite naudoti papildomus priedus. Pavyzdžiui, klijuoti juostas ant specialių aliuminių profilių, įfrezuojant į baldų dureles ar kitas dalis. Taip pat galima jas užglaistyti ir sukurti įspūdingą apšvietimo variantą.

LED profiliai

Minėjome, kad norėdami reprezentatyvaus apšvietimo rezultatų galite pasinaudoti profiliais, kurie suteikia didesnį išbaigtumo efektą. Šviesos centras elektroninėje parduotuvėje galite rasti tokius LED profilius:

Kampiniai profiliai. Tai kampinis 45 laipsnių pasvirimo profilis, kuris yra skirtas naudojant lanksčias LED juostas. Tokio tipo profilis yra dažniausiai naudojamas apšvietimui po virtuvinėmis spintelėmis, balduose montuojamame apšvietime, laiptų pakopų apšvietime.

Specialios paskirties profiliai. Tokie profiliai yra skirti skirtingoms zonoms, pavyzdžiui, sienoms, laiptams, grindims. Specialios paskirties profiliai yra gaminami iš aukštos kokybės aliuminio ir gali būti įvairių formų – apvalus, kampinis ir kt.

Įfrezuojami profiliai. Tai nedidelių matmenų profilis, kuris yra tinkamas naudojant lanksčias LED juostas. Dažniausia šio profilio naudojimo paskirtis yra kai turima vieta apšvietimui yra nedidelė, pavyzdžiui, po virtuvinėmis spintelėmis.

Įmontuojami profiliai. Vienas populiariausių įmontuojamų į lubas profilių, kuris yra skirtas linijinėms LED juostoms. Dėl įmontuojamo profilio matmenų, jo panaudojimo galimybės yra labai didelės. Todėl naudodami šį profilį puikiai galite sukurti pagrindinį apšvietimą.

Paviršiniai profiliai. Mažiausias profilis, kurį galite naudoti linijinėms sistemoms konstruoti. Todėl puikiai sukursite minimalistinį apšvietimo efektą.

Užglaistomi profiliai. Šie profiliai skirti montuoti į gipso perdangos lubas ir sienas. Tokie profiliai palaiko tik vieną LED juostą. Gali būti naudojami pagrindiniam arba akcentiniam apšvietimui.

Linijinių sistemų profiliai. Dažniausiai tokie profiliai yra naudojami montuojant į lubas ar sienas. Taip pat pagrindinis tokių profilių privalumas, kad jie gali palaikyti daugiau nei 2 LED juostas.

LED profilių priedai. Šie priedai leidžia sujungti, užbaigti arba uždengti įmontuotą profilį su LED juosta.

LED maitinimo šaltiniai

LED maitinimo šaltiniai užtikrina ilgą ir kokybišką LED šviestuvų veikimą. Šviesos centro asortimente galite rasti platų pasirinkimą maitinimo šaltinių. Tokių kaip atvirų ir hermetinių 12V arba 24V maitinimo šaltinių, plonų bei profesionaliai dimeriuojami LED maitinimo šaltinių.

Visi maitinimo šaltiniai gali būti naudojami buityje arba profesionaliai. Atitinkamai suteikiama nuo 5 iki 7 metų garantija.

LED valdikliai

LED valdikliai yra skirti įprastoms, RGB arba RGBW LED juostoms, kurie gali būti naudojami šviesos intensyvumui didinti arba mažinti. Dažniausiai sutinkamas valdiklis yra pultelis. Pultelio pagalba galite reguliuoti šviesos intensyvumą, jei tai yra RGB ar RGBW juosta galite keisti ir šviesos spalvą.

Taip pat mūsų asortimente galite rasti ir valdymo pultus su lietimui jautriu ekranu, kurie dažniausiai derinami su RGB LED juostomis. Jei nežinote kokio valdiklio reikia ar esate neužtikrinti, mūsų parduotuvės specialistai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.