LED lauko prožektoriai

Kas yra LED lauko prožektoriai?

LED lauko prožektoriai – tai laukui ir įvairioms oro sąlygoms pritaikyti šviestuvai, skirti apšviesti tiek mažesnius, tiek didelius plotus. Tokie lauko prožektoriai pasižymi dideliu ir koncentruotu šviesos srautu, tad ypač pasitarnauja tamsiuoju paros metu, kai norima pasidžiaugti šiltais vasaros vakarais kieme, sode ar sodyboje. Įprastas LED lauko prožektorius skleidžia šviesą 120° kampu, tad vieno galingo prožektoriaus gali užtekti apšviesti visą kiemo plotą, o kombinuojant kelis prožektorius iš skirtingų erdvės kampų, kokybiškai apšviečiamos ir didesnės aikštės, mašinų stovėjimo aikštelės, daugiabučių kiemo teritorijos ar kitos lauko erdvės.

 

Kuo LED lauko prožektoriai skiriasi nuo kitų šviestuvų?

Įprasti vidaus šviestuvai nėra pritaikyti lauko erdvėms – jie yra paveikūs įvairioms oro sąlygoms, tokioms kaip šaltis, drėgmė ar dulkės. Naudojant vidaus šviestuvus lauke galima sulaukti nemalonių pasekmių, pavyzdžiui – trumpasis jungimas ir korozija (metalų irimas). Tuo tarpu LED lauko prožektoriai yra pagaminti iš patvarių ir įvairiems aplinkos veiksniams atsparių medžiagų, tad nėra priklausomi nuo oro sąlygų, o tuo pačiu yra sandarūs ir ilgaamžiai. Dėl didelės galios, tokie prožektoriai taip pat tinkami apšviesti lauko teritorijas nepertraukiama šviesa visą parą, o tam tikri prožektoriai taip pat turi judesio daviklį, kuris padeda automatizuoti šviesos veikimą tik esant reikiamybei bei sumažinti elektros energijos išlaidas.

 

Kur gali būti naudojami LED lauko prožektoriai?

Kaip jau minėjome, LED lauko prožektorių pritaikymas yra išties platus, tad jie naudojami tiek industrinio pobūdžio lauko erdvėse, tiek asmeniniuose kiemuose, šventėse ir panašiai. Pastebima, jog lauko prožektoriai yra patrauklūs ne tik kaip šviesos šaltinis, bet ir kaip saugumo suteikiantis atributas, ypač pasitarnaujantis automobilių stovėjimo aikštelėse ar daugiabučių kiemuose. Dėl savo techninių savybių, LED lauko prožektorius siūlome naudoti:

 • Automobilių stovėjimo aikštelių, garažų zonų, bendrabučių ar daugiabučių kiemų apšvietimui;
 • Nuosavų namų kiemų, sodų ar sodybų apšvietimui;
 • Mažesnio ploto koncentruotam sodo objektų ar dekoracijų apšvietimui;
 • Prekybinių ir gamyklinių teritorijų lauko apšvietimui (pvz.: statybų aikštelės, atviri sandėliai ir pan.)

 

Kaip išsirinkti tinkamą LED lauko prožektorių?

Renkantis LED lauko prožektorių, rekomenduojame atsižvelgti į tam tikrus kriterijus, kurie skiria prožektorius tarpusavyje. Priklausomai nuo individualių parametrų ir tam tikrų techninių savybių, prožektoriai gali būti tikslingai pritaikomi specifinėse lauko zonose.

 • Paskirtis. Pirmiausia svarbu žinoti kokio tipo lauko erdvę ketinate apšviesti ir kokie yra tos zonos išmatavimai. Tai padės išsigryninti sekančius kriterijus, kurie bus svarbūs išpildant jūsų lūkesčius. Taip pat, visi lauko prožektoriai gali būti tvirtinami išoriškai tiek prie lubų, tiek prie sienų, o tai leidžia rasti patogiausią apšvietimo kampą bei kokybiškai apšviesti net lauko zoną su stogu.
 • Šviesos srautas ir galia. Skaičiai, nurodantys galią (W) ir šviesos srautą (lm), nusako prožektoriaus šviesos intensyvumą ir ryškumą, tad renkantis lauko prožektorių atkreipkite dėmesį į šiuos rodiklius. Šis kriterijus ypač svarbus, jei lauko plotas, kurį norite apšviesti, yra laikina ar nuolatinė darbo zona tamsiuoju dienos metu arba reikalauja kruopštumo ir budrumo, pavyzdžiui statybų aikštelė, lauko dirbtuvės ar autoserviso garažas. Sviesoscentras.lt asortimente rasite skirtingų parametrų prožektorių nuo 10 W iki 100 W galingumo. Štai LED lauko prožektorius NOCTIS2 – optimalus variantas, kurio dažniausiai pakaks, jei neturite išskirtinių apšvietimo reikalavimų.
 • Šviesos spalva. Šviesos spalvos rodiklis nusako šviesos temperatūrą, kuri gali būti šiltai balta, neutrali balta ir šaltai balta. Kaip ir vidaus apšvietimui, taip ir lauko apšvietimui yra taikomas rekomendacijos, priklausomai nuo erdvės paskirties, pavyzdžiui:
  • Šiltai balta (3000 K) suteikia neįpareigojančią ir atpalaiduojančią šviesą, tad ypač tiks šventėms sodyboje ar vakariniams pasisėdėjimams kiemelyje.
  • Neutrali balta (4000 K) yra tarpinis variantas, kuris suteikia švaros įspūdį ir leidžia kiek aiškiau apšviesti zoną, taigi yra tinkamesnis daugiabučių kiemų bei takų tarp garažų apšvietimui.
  • Šaltai balta (6000 K) skatina budrumą ir darbingumą, o taip pat nevargina akių dirbant kruopštesnį darbą. Tokią šviesos spalvą patariame naudoti statybų ar gamyklų aikštelėse bei atviruose garažuose ar autoservisuose.
 • Šviesos spindulio kampas. Jeigu norite vienu prožektoriumi ar viena kryptimi apšviesti platesnę lauko zoną, tuomet ieškokite prožektoriaus su didesniu šviesos spindulio kampu. Dažnai lauko prožektorių šviesos spindulio kampas varijuoja nuo 100° iki 120°, o tai optimalus variantas apšviečiant nedideles kiemo ar sodo zonas.
 • Atsparumo klasė. Priklausomai nuo rodiklio skaičiaus, prožektorius yra daugiau arba mažiau pritaikytas lauko erdvei ir oro bei aplinkos sąlygoms, tokioms kaip drėgmė, šaltis ar dulkės. Rodiklio pirmasis skaičius reiškia apsaugą nuo kietųjų dalelių, tuo tarpu antrasis – apsaugą nuo skysčių patekimo. Mūsų asortimente esantys LED lauko prožektoriai pasižymi nuo IP44 iki IP65 atsparumo klasės rodikliu, o tai reiškia, jog jie visi yra pritaikyti naudojimui lauke.
 • Spalva. Savo klientams galime pasiūlyti dvi prožektorių spalvas: juodą ir baltą. Kadangi LED lauko prožektoriai dažniausiai yra kabinami aukščiau arba ant sienos, jų dizainas ir spalva išlieka neutralūs ir lengvai pritaikomi.
 • Judesio daviklis. LED lauko prožektorius su judesio davikliu ypač parankus kiemų apšvietimui, nes įsijungdamas tik esant reikiamybei padeda sumažinti išnaudojamos elektros energijos sąnaudas. Jeigu turite nuosavą namą ir norite apšviesti kiemą ar įėjimą, laimite ne tik mažesnes elektros išlaidas, bet ir turite tam tikrą saugumo sistemą, kuri nakties metu praneša apie netikėtus svečius. Tuo labiau, LED lauko prožektorius su judesio davikliu padeda išvengti nuolatinės blaškančios šviesos, ypač kai apšviečiama lauko zona yra prie pat miegamųjų kambarių langų. Tas pats galioja ir daugiabučių bei bendrabučių kiemų apšvietimui. Apart šios naudos, judesio davikliai suteikia ir daugiau pranašumų, pavyzdžiui:
  • Leidžia nustatyti švietimo laiką po daviklio suveikimo;
  • Galima reguliuoti daviklio jautrumą – tai reiškia, įsijungti esant tam tikram natūraliam apšvietimui;
  • Galimybė keisti atstumą, kuriame veikia judesio daviklio sensorius.

 

Užsukite į „Šviesos centras“ internetinę ar fizinę parduotuvę ir raskite jums tinkamiausius apšvietimo sprendimus. Plataus šviestuvų ir lempučių pasirinkimo dėka, kiekvienas klientas ras savo namų ar ofiso interjerui tinkamiausią bei finansiškai palankiausią variantą.