Linijiniai LED šviestuvai

Kas yra linijiniai LED šviestuvai?

Linijiniai LED šviestuvai – tai dažnuose namuose bei pramoninėse erdvėse pastebimas apšvietimo sprendimas. Šių šviestuvų forma bei stilius yra ganėtinai paprastas, tačiau būtent tai neretai tampa dideliu pranašumu, padedančiu lengvai įsilieti į bendrą erdvės vaizdą ir sukurti pastangų nereikalaujantį estetinį įvaizdį. Visai nesvarbu, koks stilius varijuoja jūsų namuose, dėl savo neįpareigojančio dizaino linijiniai LED šviestuvai gali prisitaikyti tiek prie modernaus minimalistinio, tiek prie švaraus skandinaviško dizaino. Tokie šviestuvai gali būti pritaikomi renkantis skirtingus tipus, matmenis, dizainą bei spalvas.

Linijinis LED šviestuvais yra pritaikytas vidaus erdvėms, nes turi žemą atsparumo klasės rodiklį (IP), nurodantį šviestuvo atsparumą drėgmei, temperatūrų skirtumams bei dulkėms. Neskaitant to, tokių šviestuvų korpusas neretai yra gaminamas iš kokybiško aliuminio ir dengtas milteliniu būdu, todėl pasižymi nemažu patvarumu bei atsparumu aplinkos dirgikliams, tokiems kaip dulkės ar vibracija. Puiku ir tai, jog šių šviestuvų montavimas yra paprastesnis nei atrodo, todėl be didelių žinių ir pastangų galėsite džiaugtis kokybišku savo erdvių apšvietimu.

Kokie yra linijinių šviestuvų tipai?

 • Lubiniai linijiniai LED šviestuvai – tai prie pat lubų tvirtinami šviestuvai, nepaliekant tarpo tarp lubų ir šviestuvo korpuso viršutinės dalies. Lubiniai šviestuvai bene susilieja su lubomis, tad neužims daug vietos patalpose su žemomis lubomis ir tokiu būdu vizualiai nesumažins bendro erdvės dydžio pojūčio. Šie šviestuvai taip pat taps išsigelbėjimu, kai erdvėje norisi tolygumo ir švaros jausmo bei siekiant išlaikyti apšvietimo detales nepastebimas – prie lubų montuojamas linijinis LED šviestuvas neišsiskirs ir neužgoš kitų svarbių detalių. Kalbant apie priežiūrą, toks šviestuvas patiks mylintiems švarą arba sutaupytą laiką namų ruošoje, mat šviestuvo paviršius tolygiai susilieja su lubomis, taip nerinkdamas dulkių ir vertindamas jūsų brangų laiką.
 • Pakabinami linijiniai LED šviestuvai – tai vielomis prie lubų tvirtinamas pakabinamas šviestuvas. Kitaip nei lubinis šviestuvas, priklausomas nuo lubų lygmens, šio šviestuvo aukščio lygis gali kisti reguliuojant vielų ilgį, taip prisitaikant prie skirtingų situacijų ir išpildant įvairias apšvietimo idėjas. Pakabinami šviestuvai ypač tiks erdvėse su aukštomis lubomis, kai norima išgauti ryškesnę šviesą ties tam tikrais objektais – pavyzdžiui, žemai nuleistas pakabinamas šviestuvas virš valgomojo stalo, baro ar rašomojo stalo. Taip pat galite žaisti su skirtingais šviestuvo lygiais kai norite akcentuoti jų grožį – pakabinami šviestuvai aukštose patalpose gali sudaryti ištisą vientisą liniją ar trikampį, o skirtingais aukščio lygiais pakabinti šviestuvai gali įprasminti erdvės didybę bei sukurti unikalią dizaino detalę.

Kur gali būti naudojami linijiniai LED šviestuvai?

Linijiniai LED šviestuvai yra pailgos ir siauros stačiakampės formos, todėl jų parametrai ir išilgai einanti LED lempa suteikia ryškią ir tolygią šviesą, leidžiančią apšviesti ilgas ir plačias erdves. Be to, pakabinamų linijinių šviestuvų kabėjimo lygis gali būti reguliuojamas ir lengvai adaptuojamas prie jūsų lubų aukščio. Turint omeny šiuos privalumus, nesunku įsivaizduoti, kodėl tokie šviestuvai yra idealus pasirinkimas didelėse, siaurose ir plačiose erdvėse, tokiose kaip:

 • Gamyklos, pramonių pastatų koridoriai ar sandėliai, prekybos centrai ir parduotuvės, biuro patalpos uždaros automobilių aikštelės ir pan.
 • Namų koridorius, valgomasis, svetainė, vonios kambarys, miegamasis, virtuvė ir pan.

Kaip išsirinkti linijinį LED šviestuvą?

Nors linijiniai LED šviestuvai savo forma, matmenimis bei dizainu paprastai išlieka artimi tradiciniam originalui, šviestuvo pasirinkime yra ir kitų svarbių faktorių, kurių supratimas bei įvertinimas gali nulemti lengvesnį ir greitesnį apsipirkimo procesą.

 • Tipas. Prieš renkantis linijinį LED šviestuvą, įvertinkite erdvę, kuriai ieškote tinkamiausio apšvietimo sprendimo. Kaip jau minėjome anksčiau, linijinius šviestuvus galima suskirstyti į du tipus: pakabinami ir lubiniai. Jeigu patalpos turi aukštesnes lubas, greičiausiai pakabinami šviestuvai bus tinkamesni, nes galėsite reguliuoti jų aukščio lygį ir tinkamai išnaudoti skleidžiamą šviesą. Jeigu norite neprarasti virš pakabinamo šviestuvo esančios erdvės, rinkitės tokį šviestuvą, kuris skleidžia šviesą ne tik į apačią, bet ir į viršų, taip akcentuodamas erdvės dydžio efektą. Tuo tarpu esant patalpoms su standartinėmis ar žemesnėmis lubomis, daugeliu atvejų lubiniai šviestuvai sutaupys vizualios erdvės ir netrukdys judėjimui.
 • Apšviečiamas plotas. Įvertinę patalpų dydį, apskaičiuokite kiek šviestuvų jums prireiks norint pasiekti kokybišką apšvietimą ir koks galimas jų išdėstymas, nesudarant „apkrautos“ erdvės įvaizdžio. Čia ypač padės ties šviestuvu nurodytas apšviečiamo ploto rodiklis, kurio pagalba galėsite užtikrinti, jog visi kambario kampai gaus pakankamai šviesos. Paprastai linijiniai šviestuvai pasižymi itin dideliu apšvietimo plotu.
 • Dizainas ir spalva. Nors linijiniai šviestuvai savo išvaizda nenutolsta toli nuo tradicinio varianto, jų gamybinės medžiagos ir spalva suteikia šviestuvams švelnaus unikalumo, kuris interjero dizaine turi didelę svarbą.
 • Galia. Atsižvelkite į galios rodiklį (W), kuris nurodo sunaudotos elektros energiją. Kaip žinia, LED lemputės nustebins kur kas geresne šviesos kokybe bei mažesnėmis elektros sąnaudomis nei įprastos kaitrinės lemputės.
 • Šviesos srautas. Šviestuvo lemputės šviesos srautas turės reikšmingą įtaką apšvietimo ryškumui bei intensyvumui. Kuo didesnis liumenų (lm) skaičius, tuo ryškesnė bus šviesa. Itin ryški šviesa yra rekomenduojama pramoninėse patalpose, tad namų patalpoms patariame rinktis vidutinio arba mažesnio šviesos srauto lemputes. Visgi šiai sąlygai galioja išimtis: esant aukštesnėms nei 3 metrų luboms arba šviestuvo montavimo aukščiui, šviesos srautas turėtų būti atitinkamai didesnis.
 • Šviesos spalva. Šviesos spalvą rinkitės atsižvelgę į patalpą, kurioje bus šviestuvas. Šviesos spalva gali prisidėti prie jūsų nuotaikos bei nusiteikimo, tad poilsio erdves, tokias kaip miegamasis ar svetainė, verčiau apšviesti šiltesniu atspalviu, tuo tarpu virtuvę ir vonios kambarį – neutraliai baltu. Šaltai balta šviesa puikiai tiks gamybinėse ir prekybinėse patalpose.
 • Dimeriavimas. Jeigu norite erdvėse keisti nuotaiką ir atmosferą, pasinaudokite dimeriavimo funkcija, leidžiančia reguliuoti šviesos srautą pagal jūsų poreikį. Tokia kontrolė suteiks daugiau spalvų kambariams, nes darbo erdvė galės akimirksniu tapti ramybe dvelkiančia poilsio erdve. Tokius šviestuvus galėsite valdyti produkte integruotos sistemos „Switch Dimmer“ pagalba arba išorinių valdiklių pagalba. Atminkite, jog dimeriavimo funkciją turi tik pažymėti šviestuvai.

Taigi, lubiniai LED šviestuvai gali tapti jūsų pasirinkimu įvairiose erdvėse, kai privalumas teikiamas dideliam apšviečiamam plotui, minimalistiniam dizainui ir neabejotinai apšvietimo kokybei. Eksperimentuokite su šviestuvų išdėstymu bei kabėjimo aukščiu, taip įgyvendindami savitą viziją ir praktišką interjero detalę. O jeigu turite klausimų dėl šviestuvų galimybių arba tinkamiausio apšvietimo sprendimo jūsų namų ar biuro erdvei – kreipkitės į mūsų konsultantus, kurie pateiks ne vieną sumanų bei jūsų poreikius atliepiantį pasiūlymą.