Spalvotos LED juostos

Kas yra spalvotos LED juostos?

Spalvotos LED juostos – jau daugelio pamėgtos ir interjero dizaine išbandytos detalės. LED juostos pasižymi lanksčia ir lengvai pritaikoma struktūra, stebėtina šviesos kokybe ir kūrybiškumą skatinančia spalvų įvairove. Tie, kuriems įprastas gelsvo ar balto atspalvio apšvietimas pabodo arba norisi ryškesnio bei įmantresnio namų akcento, LED spalvota juosta suteikia kūrybinę laisvę.

Kokie yra spalvotų LED juostų privalumai?

 • Lengvas pritaikymas ir montavimas. Šios LED juostos lengvai lankstosi ir nelūžta, todėl gali būti pritaikytos prie įvairių patalpos ar baldų kampų, nestandartinių išlenkimų ar siaurų plyšių – toks pranašumas išskiria LED juostas tarp kitų šviestuvų ir paverčia itin patraukliu ir parankiu apšvietimo sprendimu. Be to, spalvotų LED juostų montavimas nereikalauja specialisto žinių, papildomų specialių įrankių bei netrunka daug laiko.
 • Vientisas apšvietimas. Kadangi LED spalvotos juostos gali būti ganėtinai ilgos bei jungiamos tarpusavyje, jų skleidžiama šviesa yra tolygiai ryški. Tai ypač svarbu, kai LED juostų pagalba norima pabrėžti namo linijas, laiptus ar patalpų viduje esančias baldų formas.
 • Interjero detalė. Interjere žaidžiant su šviesa, galima atrasti įvairių jos panaudojimo būdų, kurie pasitarnauja ne tik kaip šviesos šaltinis, bet ir žavi interjero detalė. Pasirinkta LED juostos spalva gali papildyti jau erdvėje varijuojančią spalvų gamą arba suteikti žaismingo ar subtilaus netikėtumo. Siūloma spalvų įvairovė pateiks variantą kiekvienam, o norint pagal pasirinkimą kintančių spalvų juostų, verta pasidomėti LED juostos, keičiančios spalvą, galimybėmis.
 • Patvarumas. Spalvotos LED juostos nereikalauja papildomos priežiūros, o taip pat turi aukštą atsparumo klasės rodiklį (IP), todėl gali būti naudojamas tiek lauke, tiek viduje, nesibaiminant dėl drėgmės, karščio, dulkių ar kitų nepalankių oro sąlygų poveikio.

 

Kaip išsirinkti tinkamą spalvotą LED juostą?

Renkantis tokias interjero detales kaip šviestuvai, pirmiausia patariame gerai apsvarstyti savo lūkesčius, šviestuvo bei erdvės faktorius, ir tik tuomet įsigyti jums tinkamiausią apšvietimo sprendimą. Šiandien pasirinkimų gausa ir suteikia kūrybinę laisvę, ir apsunkina pasirinkimą, todėl geras pasiruošimas užtikrina ne tik greitesnį procesą , bet ir teisingą pasirinkimą, kuriuo neteks nusivilti. Taigi renkantis spalvotą LED juostą, turėkite omenyje šiuos esminius aspektus:

 • Galia. Ant spalvotų LED juostų nurodoma galia nurodo bendrą juostos lempučių galią viename metre. Taigi rinkdamiesi LED juostą apskaičiuokite jums reikiamą ilgį, kuriuo galėsite padengti visą reikiamą plotą, ir įvertinkite juostos galią.
 • Ilgis. Kaip jau minėjome, įprastai LED juostos parduodamos po vieną metrą, tad reikiamą ilgį skaičiuoti gana patogu – svarbu tinkamai apskaičiuoti baldų, sienų ar kitų apšviečiamų objektų matmenis.
 • Kirpimo žingsnis. Spalvotas LED juostas patogu pritaikyti net kai sienų ar baldų ilgiai yra nestandartiniai – kiekviena LED juosta pasižymi individualiu kirpimo žingsniu, nurodančiu atstumus, kuriais juosta gali būti saugiai kerpama ir trumpinama, taip nepažeidžiant LED juostos funkcionalumo bei efektyvumo.
 • Atsparumo klasė. LED spalvota juosta yra saugi naudoti veikiant įvairioms oro ir temperatūros sąlygoms, todėl, kaip ir įprasti lauko šviestuvai, yra žymima aukštu atsparumo klasės rodikliu. Tokie šviestuvai yra gaminami užtikrinant sandarumą – LED juostos įvelkamos į izoliacinę medžiagą, nepraleidžiančią vandens, dulkių, didelio karščio ar šalčio. Jeigu planuojate apšvietimą lauke arba garaže, kur galima tikėtis drėgmės, dulkių ar kitų dirgiklių, atkreipkite dėmesį į rodiklį IP – pirmasis skaičius rodo apsaugą nuo kietųjų dalelių, tuo tarpu antrasis apsaugą nuo skysčių. Optimaliausias variantas lauko apšvietimui būtų IP rodiklis 64 arba 67, tai užtikrina šviestuvo patvarumą ir ilgaamžiškumą, nepakeičiant pirminės išvaizdos. Pavyzdžiui, LED spalvota juosta „Neon Flex“ pasižymi IP 65, leisiančiu išpildyti bene kiekvieną lauko apšvietimo sumanymą.
 • Spalva. Apgalvoję esminius LED juostos parametrus ir funkcionalumus, pasirinkite ir jūsų viziją atitinkančią spalvą – raudoną, mėlyną, žalią, geltoną, rožinę ar gintarinę. Spalvotos LED juostos neretai yra naudojamos kaip dekoratyvinė priemonė, suteikianti interjerui netikėtumo, arba kaip akcentas, leidžiantis pabrėžti formas, linijas ar erdvės dydį.
 • Dimeriavimas. Jeigu siekiate LED juostos, kurios šviesos intensyvumą galite valdyti – rinkitės dimeriuojamas LED juostas. Spalvota LED juosta su pulteliu suteikia galimybę nuolatos keisti erdvės įvaizdį, jos nuotaiką ir tai daryti jums patogiu būdu.

Spalvotų LED juostų priedai

Tam, kad galėtumėte LED juostas lengvai pritvirtinti ir užtikrinti jų funkcionalumą, pravartu susipažinti ir su įvairiais LED juostų priedais. Papildomos detalės gali padėti išpildyti ir unikalius sumanymus, tokiu būdu neapribojant jūsų fantazijos ir galimybių.

 • Juostos laikiklis / tvirtinimo elementas bus reikalingas tvirtinant LED juostą prie įvairių paviršių. „Šviesos centras“ internetinėje parduotuvėje rasite permatomų laikiklių, kurie neišsiskirs iš erdvės bei atrodys tvarkingai. Tam, kad užtikrintumėte tinkamą LED juostos montavimą, 1 metrui LED juostos skirkite 5 laikiklių vienetus.
 • Juostos sujungimo elementas padės sujungti LED juostų atkarpas tarpusavyje. Taip sujungtos juostos bus maitinamos vienu kabeliu (tai negalioja ilgesnėms nei 50 metrų juostoms).
 • Užbaigimo elementas bus svarbus LED juostų galų užsandarinimui, dar vadinamam „užhermetinimui“. Tokiu būdu apsisaugosite nuo atviros elektros srovės pavojų.
 • Maitinimo jungtis yra būtina elektros srovės padavimui, taigi ir spalvotos LED juostos veikimui.
 • Valdiklis ir nuotolinio valdymo pultelis suteiks visišką komfortą reguliuojant šviesos intensyvumą ar spalvas pagal jūsų poreikius. Spalvota LED juosta su pulteliu bus ypač parankus duetas norint dimeriuojamo ar spalvas keičiančio apšvietimo.

 

Planuokite savo namų, biuro ar pramoninių erdvių apšvietimą pasitelkdami fantaziją ir spalvas, o mes pasirūpinsime jūsų vizijos įgyvendinimo galimybėmis. „Šviesos centras“ komanda ir įkvėps, ir padės atrasti jums tinkamiausius apšvietimo sprendimus.