Lubiniai lauko šviestuvai

Pristatymas per 10-20 d.d.

108.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

20.00

Kas yra lubiniai lauko šviestuvai?

Lubiniai lauko šviestuvai – tai lauko erdvėms pritaikyti šviestuvai, kurie puikiai išspręs terasos, garažo, vonios ar kitų lauko bei vidaus erdvių apšvietimo klausimą. Paprastai lauko šviestuvai nuo įprastų vidaus šviestuvų skiriasi savo medžiagiškumu ir parametrais. Pastebėsite, jog lauko šviestuvai yra pažymėti atsparumo klase (IP), kuri būtent ir nurodo, jog šviestuvas yra daugiau arba mažiau pritaikytas lauko erdvėms. Tokie šviestuvai yra atsparūs drėgmei bei temperatūros pokyčiams, nes yra pagaminti sandariai bei iš tokių medžiagų, kurios nerūdija ir kitaip nepakeičia pirminės išvaizdos. Taigi, lubiniai šviestuvai gali puikiai apšviesti reikiamą plotą lauke – jų montavimui tereikia stogo ar pastogės, prie kurio būtų galima pritvirtinti lempą bei pratiesti laidus.

Tam, kad jūsų lauko šviestuvų paieškos būtų lengvesnės ir greitesnės, žemiau aptarsime lubinių lauko šviestuvų su judesio davikliu ypatumus bei pateiksime kriterijus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis jums tinkamiausią lauko šviestuvą.

Lubiniai lauko šviestuvai su judesio davikliu

Lubiniai lauko šviestuvai gali suteikti tiek jaukumo tamsiais vakarais terasoje, tiek reikiamo apšvietimo svarbiems darbams garaže. Automatiškai nuo judesio užsidegantis šviestuvas yra dažnas pasirinkimas erdvėms ties namo įėjimu, kieme, lauko garaže ar terasoje. Tokia ypatybė suteikia ne tik laisvų rankų funkciją, bet ir galimybę sutaupyti sunaudojamos elektros kaštus. Šviestuvas su judesio davikliu padės surasti kelią tamsoje dar nepasiekus šviesos jungiklio, o taip pat apšvies reikiamą erdvę tik tuomet, kai  įžengsite į davikliui jautrią erdvės zoną. Tokiu būdu išliksite praktiški tiek gamtos, tiek savo patogumo atžvilgiu.

Kur gali būti naudojami lubiniai lauko šviestuvai?

Kaip jau minėjome, lubiniai lauko šviestuvai yra plačiai naudojami įvairiose lauko erdvėse, kuriose yra pastogė pritvirtinimui ir laidų pravedimui. Tai gali būti:

 • Namų ir lauko erdvės: vonia, priepirtis, terasa, pastogė, garažas, balkonas ir pan.
 • Pramoninės erdvės: gamykla, garažas, autoservisas, sandėlis ir pan.
 • Pramoginės erdvės: vandens ir pramogų parkas, maitinimo įstaiga, žaidimų aikštelė, prekyvietės aikštė, uždara automobilių aikštelė ir pan.

 

Kaip išsirinkti lubinį lauko šviestuvą?

Vidaus ir lauko erdvių apšvietimas gali būti gana sudėtingas sprendimas, mat sėkmingam jo išpildymui verta numatyti savo poreikius, apšviečiamos erdvės dizainą ir paskirtį bei pačio šviestuvo galimybes bei parametrus. Nors kriterijų sąrašas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip begalinis, iš tiesų šios savybės tampa lengvai įvertinamos, kai jūsų apšvietimo poreikiai – tikslūs ir apskaičiuoti. Net jeigu šiuo metu esate dar tik planavimo etape, šie punktai jums greičiausiai bus naudingi kaip gairės, padėsiančios tolimesniuose statybų žingsniuose.

 • Apšvietimo plotas. Pirmiausia, rekomenduojame įvertinti patalpą arba erdvę, kurią ketinate apšviesti. Šios erdvės parametrai yra svarbūs indikatoriai, leisiantys atitinkamai pasirinkti tinkamiausią apšvietimą. Jeigu jūsų erdvė yra ganėtinai didelė, ją skiria aukšti baldai ar pertvaros, tuomet jums labiausiai pasiteisins kelių skirtingų šviestuvų derinimas.
 • Erdvės paskirtis. Erdvės paskirtis daugiausiai nulems jūsų lempučių pasirinkimą. Vertindami patalpą ar erdvę, apsvarstykite jos pagrindinę paskirtį ir tikslą. Jeigu tai terasa arba balkonas, tuomet greičiausiai jums užteks gana blausaus ir minimalaus apšvietimo, sukuriančio atpalaiduojančią atmosferą. Kitu atveju, siekiant apšviesti garažą ar dirbtuves, turbūt norėsite ryškesnio, darbui patogaus apšvietimo. Konkreti erdvės paskirtis padės susidaryti aiškią viziją, kurią teliks išpildyti atitinkamais sprendimais.
 • Lubų aukštis. Apskaičiuokite ne tik erdvės plotą, bet ir aukštį – tai turi įtakos apšviečiamos zonos pločiui bei šviesos intensyvumui. Lauko lubiniai LED šviestuvai yra tvirtinami prie pat lubų, tad jeigu pastogė yra aukštesnė, rinkitės lemputes, kurios kompensuos atstumą šviesos ryškumu. Visgi jeigu pastogė, ant kurios bus tvirtinamas šviestuvas, yra žemesnė, tuomet rinkitės prie pat lubų prigludusį šviestuvą, pavyzdžiui – lubinis LED lauko šviestuvas „Camaro V2“. Norint sutaupyti vietos po žema pastoge taip pat pravers įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai, kurie susilygina sulig lubų paviršiumi. Tokie šviestuvai bus tinkamas pasirinkimas ir tiems, kurie nori, kad šviestuvas netaptų ryškiu erdvės akcentu, o verčiau pastebimai susilietų su esamu dizainu
 • Dizainas. Darnus ir nuosaikus interjero dizainas yra ypač svarbus elementas, net jeigu jis išsitęsia link lauko erdvių. Terasos, balkono bei įėjimo zonos gali būti stilingai papildytos tiesiog šviestuvo pagalba. Toks dizaino sprendimas leis išlaikyti minimalizmą ir neperkrautą erdvę, tačiau atrodys apgalvotai tiek įjungus šviesas, tiek šveistuvą išjungus.
 • Reguliuojamas pasvirimo kampas. Jeigu jūsų apšviečiamos erdvės paskirtis yra kintanti arba norite pasilinkti galimybę reguliuoti šviesos kryptį jums reikiama linkme, tuomet rekomenduojame neapsiriboti įprastais šviestuvais. Štai lubinis lauko šviestuvas „67032 IP44“ yra nedidelis, tačiau gali suteikti koncentruotą šviesos srautą į jūsų pasirinktą vietą. Tokiu būdu šviesos energiją išnaudosite efektyviai ir tikslingai, o kartu suderinę ne vieną tokio tipo šviestuvą, apšviesite visą reikiamą plotą skirtingomis kryptimis.
 • Atsparumo klasė. Šviestuvus žymintis atsparumo klasės rodiklis (IP) – tai esminis žymėjimas, kurio turite ieškoti renkantis šviestuvus laukui bei eksterjerui. Kaip jau minėjome, atsparumo klasė nurodo, jog lauko lubiniai šviestuvai yra atsparūs įvairioms temperatūros bei oro sąlygoms: sniegui, lietui, drėgmei, saulei, dulkėms ir pan. Atsparumo klasės rodiklio pirmasis skaičius žymi šviestuvo atsparumą kietosioms dalelėms, o antrasis nurodo atsparumą skysčių patekimui.
 • Judesio daviklis. Jeigu jūsų apšviečiama lauko erdvė yra įėjimas į pastatą, įvažiavimas į garažą ar kita vieta, kuriose pravartu automatiškai įsijungiantis apšvietimas, tuomet dairykitės tokio šviestuvo, kuris turi ir judesio daviklio funkciją. Ši funkcija – bemaž laisvų rankų įranga, pasitarnaujanti tiek praktiškumo, tiek saugumo atžvilgiu. Judesio daviklių funkcija taip pat siūlo laikmačio nustatymą, kuris gali padėti kontroliuot šviesos veikimą tik jūsų pasirinktu laiko tarpu.
 • Lemputės. Lemputės yra dar viena svarbi šviestuvo detalė, nuo kurios priklausys apšviečiamas plotas, jo ryškumas bei spalvos temperatūra.
  • Lemputės tipas. Priklausomai nuo jūsų šviestuvo, pasirinkite atitinkamą lemputės tipą. Populiariausi LED lempučių tipai yra šie: E14, E27, GU10. Šiandien taip pat visuomet galite rinktis tarp įprastos halogeninės bei LED lemputės. Lauko lubiniai LED šviestuvai bus veiksmingi tuo, kad net suteikdami papildomą, dekoratyvinį apšvietimą, sutaupys jūsų elektros sąnaudas bei švies 25 kartus ilgiau nei lauko šviestuvai su įprastomis lemputėmis.
  • Lemputės galia ir srautas. Renkantis lemputes pasidomėkite jų galia (W) bei šviesos srautu (lm), nes nuo jų priklausys šviesos ryškumas ir intensyvumas.
  • Lemputės šviesos kampas. Priklausomai nuo lemputės tipo, jos šviesos kampas gali varijuoti nuo 10° iki 120°. Tokia plati amplitudė leis sukurti tiek koncentruotą ir siaurą, tiek visa apimantį apšvietimą.
  • Lemputės spalvos temperatūra. Lemputės šviesa turi kelis skirtingus atspalvius, kurie turi reikšmingą įtaką erdvės atmosferai, paskirčiai bei žmogaus nuotaikai. Turėkite omeny, jog kuo didesnis kelvinų (K) skaičius, tuo šaltesnė ir ryškesnė bus lemputės šviesa. Poilsio zonoms rekomenduojame rinktis šiltesnės temperatūros šviesą, tuo tarpu erdvėse, reikalaujančiose susikaupimo – neutralias arba kiek šaltesnes.
  • Dimeriavimas. Jeigu šviestuvas nėra pakankamas akcentas jūsų eksterjero dizainui sukurti, tuomet pabandykite pažaisti su įvairiomis šviesos spalvomis. Dimeriuojamos LED lemputės leidžia keisti spalvų gamą pagal jūsų nuotaiką bei reguliuoti šviesos srautą priklausomai nuo reikiamos šviesos ryškumo.

Lauko lubiniai šviestuvai gali būti puiki priemonė praplėsti savo lauko erdvių galimybes, išnaudoti jas savo malonumui ar reikmėms bei pasirūpinti aplinkos saugumu. Jeigu mūsų rekomendacijos jums kelia papildomų klausimų, mūsų „Šviesos centras“ konsultantai visuomet mielai patars ir padės surasti geriausią apšvietimo sprendimą.