MR16 / GU5.3 LED lemputės

MR16 LED lemputės

MR16 LED lemputės – visada pasiteisinantis sprendimas, ieškant lemputės, kuri atitiktų kryptinio apšvietimo poreikius. MR serijos lemputės yra pagrįstos unikalia gamybos technologija, kuri suteikia galimybę šviesą nukreipti tiksliu kampu. Šiuose šviesos šaltiniuose yra integruotas presuoto stiklo atšvaitas, efektyviai atliekantis šviesos nukreipimo funkciją. MR serijos lemputės gali būti skirtingų dydžių. Šių šviesos šaltinių skersmenį atspindi prie MR žymėjimo nurodytas skaičius. Bene labiausiai paplitusios ir dažniausiai naudojamos – MR16 serijos lemputės, tokios kaip LED lemputės 12 V MR16 ir pan. Dėl optimalaus dydžio ir puikių funkcinių savybių šis šviesos šaltinis yra geras sprendimas tiek namų aplinkoje, tiek pramoninėse ar bet kokios kitos paskirties patalpose.

MR16 LED lemputės – inovatyvia gamybos technologija paremta lempučių rūšis, kuri užtikrina puikų šviesos srautą ir padeda sutaupyti nemažai elektros energijos. Lyginant su kaitrinėmis lemputėmis, net halogeninė MR16 lemputė, suvartoja pastebimai mažesnį energijos kiekį. Visgi, naujos kartos MR16 GU5.3 serijos LED lemputės – dar pažangesnė alternatyva, kuri taip pat garantuoja nepriekaištingą šviesos srautą ir gali energijos suvartojimą sumažinti net 85%.

Mūsų asortimente – LED lemputės MR16 5 W ir kitų charakteristikų MR16 LED šviesos šaltiniai, pagrįsti ne tik aukšta kokybe, bet ir optimalia kaina. Siūlome Spectrum LED, AZzardo Design ir kitų žinomų gamintojų MR16 tipo LED lemputes, kurios vartotojus paperka ilga eksploatavimo trukme ir neblėstančiu funkcionalumu. Vienas iš sėkmingų pavyzdžių – 6W 12V MR16 LED lemputė. Spectrum LED prekiniu ženklu pažymėtas gaminys išsiskiria puikia kokybe ir džiugina labai plačiomis pritaikymo galimybėmis. Šiltai baltą spalvą transliuojantis šviesos šaltinis puikiai pateisina tiek namų ūkio, tiek komercinių patalpų poreikius. Ieškantiems šaltesnių šviesos tonų, galime pasiūlyti to paties modelio, 4000K arba 6000K MR16 lemputes.

Pirmą kartą susiduriant su MR16 šviesos šaltinio pasirinkimo procesu – jis gali tapti nemenku iššūkiu. Trumpai aptarkime, kokie yra esminiai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis MR16 serijos lemputes.

Kaip išsirinkti tinkamą MR16 LED lemputę?

MR serijos LED šviesos šaltiniai gali būti naudojami itin plačiai. Šios lemputės sukuria koncentruotą šviesos spindulį, kuris yra aktualus pačioms įvairiausioms apšvietimo sistemoms. LED lemputės MR16 220V neretai yra integruojamos į šiuo metu labai populiarias bėgines apšvietimo sistemas. Taip pat šio tipo lemputės tinka įleidžiamiems lubiniams šviestuvams, pakabinamoms apšvietimo priemonėms ar stalinėms lempoms. Su šiais šviesos šaltiniais neretai formuojamos ir įvairios, komercinių patalpų apšvietimo sistemos, prekybinėse patalpose esančių ekranų apšvietimas ir pan. Iš esmės, šios lemputės praverčia bene visais atvejais, kai norima sukurti mažesnio arba vidutinio intensyvumo kryptinį apšvietimą. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį renkantis MR16 lemputes yra:

  • Liumenai. Įgyvendinant energiją taupančios lemputės pasirinkimo procesą, didžiausią dėmesį reikėtų skirti ne vatams, o liumenams. Liumenai matuoja pagaminamos šviesos kiekį. Jais nustatomas šviesos srauto intensyvumas, kitaip tariant šviesos ryškumas. Tai reiškia, kad daugiau liumenų turintis šviesos šaltinis transliuoja intensyvesnį šviesos srautą, o mažiau liumenų turinti lemputė formuoja mažiau ryškų apšvietimą. Taigi, vonioje, darbo kambaryje ar kitose patalpose, reikalaujančiose ryškesnio apšvietimo reikėtų integruotu MR16 lemputes, turinčias didesnį liumenų kiekį. Analogiškai, erdvėse, kuriose norima sukurti jaukesnį, ne tokį intensyvų apšvietimą, reikėtų rinktis lemputę su mažesniu liumenų kiekiu.
  • Galingumas. Galingumas yra lemputės energijos suvartojimo matas, o ne šviesos kiekis. Tam, kad išskleistų tą patį ryškumą, energiją taupančios lemputės naudoja ženkliai mažiau vatų nei senos kartos lempučių modeliai. Būtent dėl šios priežasties, MR16 LED lemputės padeda sumažinti elektros suvartojimą ir ženkliai sumažina sąskaitas už elektros energiją.
  • Spalvos temperatūra. Spalvos temperatūra yra matuojama kelvinais. Paprastai tariant, spalvos temperatūra nurodo šviesos, gaunamos iš šviesos šaltinio, spalvą. Pagal šviesos temperatūrą visus šviesos šaltinius galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas. Šaltiniai, kurie pasižymi 3000K ar žemesniu kelvinų rodikliu, yra priskiriami šiltai baltą spalvą transliuojančių lempučių kategorijai. Maždaug 4000K turintys gaminiai yra priskiriami neutralią baltą spalvą formuojančių lempučių tipui. Paskutinei, šaltai baltą spalvą transliuojančių lempučių kategorijai priklauso šviesos šaltiniai, pasižymintys 6000K ar didesniu kelvinų rodikliu. Spalvos temperatūra daro didelę įtaką patalpoje vyraujančiai atmosferai, todėl kelvinus reikia įvertinti pakankamai atsakingai.
  • Dimeriavimo funkcija. Jeigu patalpoje yra integruotos išmanios apšvietimo sistemos, suteikiančios galimybę atlikti šviesos pritemdymo funkciją, reikėtų įsitikinti, ar pasirinktas MR16 lemputės modelis yra dimeriuojamas. Šviesos intensyvumo lygio valdymo galimybę suteikia ne visi MR16 lempučių variantai. Pasirinkus tokia funkcija nepapildytą šviesos šaltinio komplektaciją, šviesos pritemdymas ar jos intensyvumo reguliavimas nėra įmanomas.
  • Šviesos spindulio kampas. Šios serijos lemputėse yra sumontuoti specialūs paviršiai, kurie valdo šviesos spindulį tiksliu kampu. Dažniausiai spindulių kampai yra klasifikuojami į 7 pagrindines kategorijas. Mažesnį nei 7 laipsnių šviesos sklidimo kampą turintys šaltiniai skleidžia labai siaurą, tačiau itin fokusuotą spindulį. Šiek tiek platesnį, tačiau mažiau fokuostą spindulį skleidžia šaltiniai, pasižymintys 7 – 15 laipsnių šviesos spindulio kampu. Vidutinio dydžio spindulį užtikrina šaltiniai, kurių spindulio kampas yra nuo 16 iki 22 laipsnių. Šioms kategorijoms priskiriami šviesos šaltiniai dažniausiai yra naudojami ne standartiniams poreikiams, o siauro, tačiau labai koncentruoto šviesos srauto reikalaujančioms užduotims. Dažniau naudojami yra šviesos šaltiniai, kurie pasižymi 23 – 32 šviesos spindulio kampu. Bene labiausiai paplitusios yra lemputės, kurių šviesos spindulio kampas svyruoja nuo 36 iki 45 laipsnių. Jos transliuoja pakankamai platų, optimalaus intensyvumo spindulį, kuris puikiai pasiteisina standartinio apšvietimo reikalaujančiose patalpose. Labai didelę šviesos aprėptį užtikrina 46 – 59 laipsnių šviesos spindulio kampą turinčios lemputės, o patį didžiausią – daugiau nei 60 laipsnių spindulio kampu pasižymintys šviesos šaltiniai.

Atsakingai įvertinus šiuos dalykus, tikrai nesudėtingai pavyks išspręsti MR16 lemputės pasirinkimo užduotį. Visgi, jeigu nesate tikri dėl savo sprendimo, visada rekomenduojame pasitarti su Šviesos Centro komanda, kuri tikrai padės surasti individualius lūkesčius pateisinantį MR16 lemputės variantą.