Praktiniai patarimai

Kaip išsirinkti LED lemputę?

Kaip Išsirinkti LED LEMPUTĘ?

Renkantis apšvietimą namuose, svarbu ne tik išsirinkti šviestuvą kuris tiktų prie interjero, taip pat labai svarbu kokią lemputę įsuksite. Kadangi LED lempučių yra įvairių formų, dydžių bei galingumų jas lengvai pritaikysite bet kokiam šviestuvui. Tačiau esant tokiam gausiam pasirinkimui kartais tai padaryti gali būti šiek tiek sudėtinga, todėl prieš tai darant reiktų žinoti kelis niuansus.

LED technologija trumpai

LED apšvietimo technologija – pati naujausia ir moderniausia šio laiko apšvietimo technologija, kol kas neturinti jokių analogų. Ši technologija jau nebe naujiena, todėl paminėsime tik esminius jos privalumus, lyginant su įprastiniais šviesos šaltiniais:

  • Energijos sąnaudos. Lyginant su kaitrinėmis lemputėmis LED technologija gali sutaupyti iki 80% elektros energijos, neprarandant šviesos srauto.
  • Tarkime 60W kaitrinė lemputė atiduoda ~600lm šviesos srautą, kai tuo tarpu 6W filamentinė LED lemputė atiduoda 750lm šviesos srautą. Tai 10 kartų mažesnės energijos sąnaudos bet didesnis šviesos srautas.
  • Šviesos spalva. Renkantis LED technologijos lemputes didelis privalumas yra šviesos spalvos pasirinkimas, dažnas gamintojas gali pasiūlyti kelių variantų lemputes. Standartiškai tai būna 2700K-3000K šiltai balta šviesos spalva, 4000K-4500K neutrali balta (tokią šviesos spalvą skleidžia liuminescensinės lempos, dažnai dar vadinamos dienos šviesos lempomis) ir 6000K-65000K šaltai baltos spalvos.
  • Tarnavimo laikas. Kokybiškos LED lemputės gali tarnauti nuo 17 000h iki 25 000h, kai tuo tarpu vidutinis kaitrinės lemputės tarnavimo laikas 1000h.

Pritaikymas ir pasirinkimas

Pagrindiniai parametrai į ką reiktų atkreipti dėmesį tai žinoma šviesos srautas ir šviesos spalva. Namuose priimta naudoti 2700K-3000K šviesos spalvos lemputes, kurios skleidžia jaukią šiltą šviesą. Darbo patalpose t.y. ofisuose, viešose įstaigose ir panašiai priimtina naudoti 4000K-45000K šviesos spalvos lemputes ir šviestuvus. Šalto spektro 6000K-6500K lempos bei šviestuvai dažniausiai naudojami pramoninės paskirties patalpų, sandėlių, garažų ar gamyklų apšvietimui.