Praktiniai patarimai

Kaip išsirinkti tinkamą maitinimo šaltinį?

Kaip pasirinkti tinkamą maitinimo šaltinį

Kaip išsirinkti tinkamą maitinimo šaltinį?

LED maitinimo šaltinis arba dar kitaip vadinamas LED transformatorius – tai prietaisas, kuri 220V įtampa paverčia į voltus, kurie reikalingi LED juostai.

Pirmas dalykas, į kurį reikia dėmesį renkantis maitinimo šaltinį – kokia yra LED juostos galia bei tikslus ilgis. Ši informacija pateikiama produkto specifikacijoje, o dažnai yra parašyta ir pačiame prekės pavadinime. Galia visada išreiškiama vatais ir žymima tarptautiniu matavimo vienetų trumpiniu – W. Dažniausiai pasitaikantis diapazonas nuo 4W iki 25W (galimi ir kitokie variantai, tačiau tai yra išimtys ir dažniausiai naudojama specifiniuose projektuose).  Matematika paskaičiuoti jums reikiama maitinimo šaltinio galią paprasta: LED juostos galia (W) sudauginti su metražu LED juostos, kurią norite prijungti, ir prie gaunamo rezultato pridėti ~20%.

Kaip išsirinkti tinkamą maitinimo šaltinį puikus pavyzdys: naudojame 5 metrus LED juostos kurios galingumas 12W/m. 5m x 12W/m=60W, 60W + 20%=72W. Tai reiškia, kad mums reikalingas 72W LED maitinimo šaltinis. Lygiai tokio dydžio (72W) maitinimo šaltinio greičiausiai nerasite, tad renkamės artimiausią didesnį dydį – 75W, 80W, 100W ar didesnį. Nesvarbus kokį maitinimo šaltinį pasirinkite, vis vien elektros bus suvartojama tiek kiek reikia LED juostai.

Kokia IP klasė reikalinga?

Kaip išsirinkti itnkamą maitinimo šaltinį? 

IP20 klasės – visiškai neapsaugoti nuo drėgmės. Tai pigiausi LED maitinimo šaltiniai. Juos galite naudoti visur kur nėra drėgmės, tik patartina bent kartą į metus išsiurbti dulkes. Ardyti maitinimo šaltinio tam nereikia, užteks tiesiog pereiti su siurbliu per paviršių.

Kaip išsirinkti itnkamą maitinimo šaltinį?IP40 – taip žymimi LED maitinimo šaltiniai kurie yra plastikiniame korpuse, jie naudojami virtuvės, vonios zonoje, ten kur nėra tiesioginės drėgmės.

 

 

Kaip išsirinkti itnkamą maitinimo šaltinį?IP65-IP67 tai LED transformatoriai, kurie yra skirti drėgnoms patalpoms arba naudojami lauko sąlygomis. Šie maitinimo šaltiniai būna metaliniai arba aplieti plastiku.