G4 ir G9 LED lemputės

Pristatymas per 10-20 d.d.

Original price was: €6.50.Current price is: €5.53.

Pristatymas per 10-20 d.d.

Original price was: €6.50.Current price is: €5.53.

Pristatymas per 1-7 d.d.

Original price was: €5.60.Current price is: €4.70.

Kas yra G9 LED lemputės?

G9 LED lemputės – tai vienas populiariausių led lempučių tipų, šiandien puikiai pritaikomų bene visuose apšvietimo sprendimuose. Tokios lemputės pasižymi tam tikrai parametrais, kurie išskiria jas iš kitų tarpo. Įprasta, jog lemputės skirstomos į kaitrines ir LED (šviesą išskiriančio diodo) lemputes bei į kištukinio cokolio ir srieginio cokolio lemputes. Šiuo atveju, G9 lemputės yra šviesą išskiriančio diodo ir su kištukiniu cokoliu. Raidė „G“ ir prie jos esantis skaičius indikuoja atstumą tarp strypelių ir kištuko, kuris išreikštas milimetrais. Taigi LED lemputė G9 rodo, jog atstumas tarp kištuko ir dviejų strypelių yra 9 milimetrai. Kitu atveju, jeigu vertintume lemputę E27, iš nurodytos raidės ir skaičiaus junginio galėtume suprasti, jog lemputė yra srieginio cokolio, tačiau skaičius nurodo cokolio skersmenį – taigi 27 mm.

Susipažinę su esminiais G9 lemputės parametrais, toliau galime aptarti šios lemputės privalumus ir savybes dar detaliau, o tuo pačiu išsiaiškinti, pagal kokius kriterijus vertėtų ieškoti tinkamiausios G9 LED lemputės jūsų namams ar ofisui. Šiame tekste taip pat paminėsime ir LED lempučių pranašumą lyginant su halogeninėmis lemputėms, kurie gali jums pagelbėti renkantis optimaliausią variantą.

Kokie yra G9 LED lempučių privalumai?

Dėl savo savybių, G9 LED lemputės yra plačiai naudojamos įvairių patalpų apšvietimui – tiek namų interjere, tiek eksterjere, kai montuojamos į lauko šviestuvus. Mažesnio dydžio G9 lemputės gali būti montuojamos tiek dekoratyviam baldų apšvietimui, tiek kaip visos patalpos šviesos šaltinis. Taigi kokios savybės G9 LED lemputes iš kitų lempučių tipų gausos?

 • Platus šviesos kampas. Lempučių šviesos kampas yra matuojamas laipsniais ir visuomet yra nurodomas ant lemputės pakuotės. Lemputės G9 pasižymi didele šviesos kampų variacija, tad rinkdamiesi tokio tipo lemputes nebūsite apriboti šviesos kampo galimybėmis. Tinkamas šviesos kampas bus reikšmingas vertinant norimo šviesos ploto dydį. Pavyzdžiui, jeigu renkatės lemputę šviestuvui, esančiam patalpos centre ir norite visus kampus užpildančio šviesos srauto, tuomet rinkitės kuo didesnį šviesos kampą siūlančias lemputes – 300° arba net 360°. Kitu atveju, norėdami išskirti mažesnio skersmens plotą, ieškokite kuo mažesnio šviesos kampo lempučių, pavyzdžiui G9 LED lemputė „Spot“, turinti minimalų 100° šviesos kampą. Tokiu būdu gausite akcentuotą šviesos srautą į jūsų pasirinktą objektą, o šviesa bus ryški ir koncentruota ir mažesnį tašką, tad šviesos spinduliai neišsisklaidys aplinkui.
 • Įvairus dizainas. G9 LED lemputės turi gana platų dizainų asortimentą – galite rasti tiek neįprastų ir tarsi „korėtų“ lempučių dizainų, tiek pailgų formų su kaitrines lemputes primenančiomis detalėmis. Patogu tai, jog toks pasirinkimas leidžia pritaikyti šias lemputes tiek mažuose šviestuvuose, tiek ištaiginguose ir masyviuose šviestuvuose – G9 lemputės pasitarnaus net klasikiniuose ir vis dar madinguose sietynuose!
 • Kaitrinių lempučių alternatyva. Dar vienas privalumas, patiksiantis senąsias halogenines lemputes pamėgusiems vartotojams – daugelis LED lempučių G9, turinčių kaitrinio siūlo detalę, iš tiesų primena kaitrines lemputes. Jeigu kambario centre norite pakabinti klasikinį sietyną, tačiau nesate patenkinti įprastų halogeninių lempučių savybėmis, galite drąsiai rinktis atitinkamo dizaino G9 lemputes.
 • Dydis. Paprastai G9 lemputės išsiskiria savo nedideliu dydžiu, o tai yra didelis pliusas, kai siekiama estetiškai atrodančių šviestuvų su neišsiskiriančiomis arba vos pastebimomis lemputėmis. Nors ir nedidelio dydžio, G9 lemputės skleidžia nemažesnę šviesą už standartines, didesnes lemputes.

Kaip išsirinkti tinkamiausią G9 LED lemputę?

Renkantis jums tinkamiausias G9 lemputes, visuomet patariame detaliai apgalvoti savo poreikius bei įvertinti apšviečiamos patalpos ar erdvės galimybes. Turint aiškią viziją, sprendimai tampa lengvesni, konkretesni bei lieka mažiau galimybių suklysti. Taigi rekomenduojame apsvarstyti šias esmines detales:

 • Galia ir šviesos srautas. Renkantis lemputę, atkreipkite dėmesį į jos galią bei šviesos srautą – tai svarbios savybės, kurios nurodo lemputės skleidžiamos šviesos ryškumą. Šviesos srautas yra skaičiuojamas liumenais (lm), kurie iš tiesų šiandien turi didesnę reikšmę šviesos intensyvumui, kai tuo tarpu galia (W) nurodo sunaudojamos elektros energiją. Atminkite, jog didesnis liumenų skaičius reiškia ryškesnę šviesą, tačiau itin ryški šviesa ne visuomet yra privalumas. Poilsio erdvėse, tokiose kaip miegamasis ar svetainė, minimalesnis, taigi 300-450 lm/m2, šviesos srautas yra visiškai pakankamas ir net rekomenduotinas.
 • Šviesos spalva. Šviesos spalva dar kitaip vadinama šviesos temperatūra. Nesuklyskite – šviesos temperatūra nurodo ne lemputės įkaitimo lygį, tačiau būtent šviesos atspalvį. Įprastai atspalviai gali būti šie: šiltai baltas, šaltai baltas ir neutralus baltas. Šiltesni ir gelsvesni atspalviai suteiks labiau raminantį poveikį poilsio erdvėms, o šaltesni atspalviai skatins budrumą, produktyvumą ir suteiks sterilumo įvaizdį.
 • Šviesos spindulio kampas. Kaip jau minėjome, pasirinktas šviesos spindulio kampas leis koncentruotai apšviesti tam tikrus objektus arba išskirstyti šviesos srautą platesnėmis kryptimis. „Šviesos centras“ internetinėje parduotuvėje rasite G9 LED lemputes, turinčias nuo 100° iki 360° šviesos kampą.
 • Dimeriavimas. Jeigu siekiate surasti parankiausią sprendimą kintančiai gyvenamajai ar pramoginei erdvei, galite rinktis dimeriuojamas LED lemputes, kurių šviesos intensyvumas yra reguliuojamas išmaniuoju būdu – per integruotą sistemą „Switch“ arba kitus išorinius valdiklius.

Kuo LED lemputės yra pranašesnės už kaitrines (halogenines) lemputes?

Kaip jau minėjome, LED lemputės šiandien yra pirmasis pasirinkimas ne be reikalo – LED technologija teikia gerokai daugiau pranašumų nei kada galėjo pasiūlyti kaitrinės lemputės.

 • Ilgesnis tarnavimo laikas. Paskaičiuota, jog LED lemputės tarnauja net 25 kartais ilgiau nei kaitrinės lemputės, o tai yra pigesnis ir patogesnis variantas.
 • Saugumas. LED lemputės neskleidžia tokios kaitros kaip halogeninės lemputės, tad jų naudojimas yra saugesnis, be to, LED lempučių sudėtyje nėra naudojamas sveikatai kenksmingas cheminis elementas – gyvsidabris.
 • Galimybės. LED lempučių technologija suteikia kaitrinėms lemputėms neįmanomas galimybes – šviesos srauto reguliavimą bei šviesos spalvų keitimą (P.S. dimeriuojamos gali būti tik pažymėtos LED lemputės).

Galiausiai, jeigu ieškote savo erdvei palankiausio apšvietimo sprendimo, tačiau neturite pakankamai žinių arba jūsų apšvietimo vizija yra kompleksinė, visuomet galite kreiptis į mūsų komandą – kartu surasime jums geriausią sprendimą. Taip pat nepamirškite, jog mūsų internetinėje parduotuvėje www.sviesoscentras.lt galite rasti ne tik LED lempučių įvairovę, bet ir skirtingų dizainų šviestuvus.