Įmontuojami lauko šviestuvai

Pristatymas per 10-20 d.d.

14.00

25 vnt sandėlyje | 1-3 d.d.

9.90

Pristatymas per 1-7 d.d.

9.7812.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

27.20

Pristatymas per 10-20 d.d.

17.04

Pristatymas per 10-20 d.d.

20.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

32.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

43.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

33.00

Kas yra įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai?

Įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai – tai populiarus apšvietimo sprendimas, ypač tinkamas daugeliui lauko erdvių. Tokie šviestuvai paprastai yra nedideli ir montuojami į lubas, tad jų korpuso dalis pilnai arba dalinai lieka nematoma. Įmontuojami šviestuvai bemaž susilygina su lubų paviršiumi, taip puikiai prisitaikydami prie vientiso ir minimalistinio dizaino.

 

Kuo įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai skiriasi nuo įprastų šviestuvų?

Šviestuvų įvairovėje, šie lubiniai lauko šviestuvai išsiskiria savo parametrų, pritaikymo bei dizaino ypatybėmis.

  • Dydis. Įmontuojami šviestuvai yra nedideli ir neužimantys daug vietos – jų skersmuo paprastai prasideda nuo 8 cm, tačiau esant reikiamybei galima rasti ir 15 cm skersmens šviestuvus. Kompaktiškas šviestuvų dydis gali būti naudingas tiek mažų, tiek didelių erdvių apšvietimui. Nedidelio skersmens šviestuvai gali tapti išeitimi ieškant sprendimo siaurų ir nepatogių namo pakalimų zonose. Tuo tarpu didesnėse erdvėse nedidelių įmontuojamų šviestuvų gausa padės apšviesti baldais atitvertas patalpų zonas arba sukurti jaukų ir lengvą apšvietimą tarp kolonų.
  • Dizainas. Šių lubinių šviestuvų minimalistinis dizainas paverčia juos itin lengvai pritaikomu apšvietimo pasirinkimu bet kokio stiliaus patalpose ar lauko zonose. Daugiau nei keliais tokiais šviestuvais apšviesta erdvė neatrodo perkrauta, nes nuosaikus šviestuvų dydis ir dizainas leidžia jiems geriau atrodyti gausoje. Be to, įmontuojami lubiniai šviestuvai gali atlikti papildomąją apšvietimo funkciją, tačiau neužgožti toje pačioje erdvėje esančių šviestuvų įvaizdžio.
  • Nepastebimi. Kaip jau minėjome, didžioji šių šviestuvų dalis yra montuojami į lubas, todėl šviestuvas yra tik minimaliai išsikišęs iš lubų arba pilnai susilyginęs su lubų paviršiumi. Toks kompaktiškumas leidžia šviestuvus naudoti tokiose vietose, kur orientuojamasi tik į apšvietimą, o ne į patį šviestuvą.
  • Pritaikyti naudojimui lauke. Įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai nuo vidaus lubinių lauko šviestuvų skiriasi tuo, kad pirmųjų medžiagiškumas ir sandarumas suteikia jiems atsparumą lauko sąlygose. Tokių šviestuvų funkcionalumui, išvaizdai ar ilgaamžiškumui neturi įtakos nei dulkės ar drėgmė, nei įvairi oro temperatūra. Vidutinė arba aukšta atsparumo klasė (IP) užtikrina apsaugos garantiją prieš įvairius išorinius dirgiklius bei praplečia apšvietimo galimybių ribas.

 

Kur yra naudojami įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai?

Dėl universalaus dizaino ir dydžio, šie lauko lubiniai šviestuvai gali būti pritaikomi įvairiose lauko ar vidaus patalpose.

  • Vidaus erdvės: vonios kambarys, priepirtis, sandėliukas.
  • Lauko erdvės: namo pakalimas, balkonas, terasa, garažas, žaidimų aikštelė, kiemo ar takelių palei sieną apšvietimas.
  • Kitos erdvės: automobilių stovėjimo aikštelės, pastatų fasadai.

 

Kaip išsirinkti tinkamiausią įmontuojamą lubinį lauko šviestuvą?

Jeigu ieškote tinkamiausio įmontuojamo lubinio šviestuvo savo lauko erdvei, rekomenduojame nuodugniai pasidomėti ne tik šviestuvų ir lempučių variantais, bet ir savo erdvės parametrai bei paskirtimi. Šviestuvas erdvėje atlieka ne tik apšvietimo, bet ir stiliaus detalės funkciją, tad šviestuvo įsiliejimas į bendrą įvaizdį turėtų būti darnus ir apgalvotas. Geriausias būdas nesuklysti – tiksliai apskaičiuoti bei turėti aiškią viziją.

Žemiau pateiksime kelis kriterijus, kurie, mūsų manymu, turėtų būti gerai įvertinti siekiant sėkmingo ir jūsų poreikius atitinkančio apšvietimo sprendimo.

  • Apšviečiama erdvė. Erdvė, kurią ketinate apšviesti, iš esmės diktuoja pasirinkimų taisykles. Ieškant sprendimo visuomet pravartu sukonkretinti problemą, taigi ir renkantis šviestuvą reikėtų pradėti nuo turimos erdvės ar patalpos reikmių išgryninimo. Tam, kad tai padarytumėte, atkreipkite dėmesį į apšviečiamos zonos dydį, aukštį, dizainą bei paskirtį. Norint apšviesti didesnę erdvę galimai prireiks daugiau nei vieno šviestuvo, o aukštoms luboms – didesnio galingumo lemputės. Priklausomai nuo erdvės paskirties, taip pat galite numatyti ar šviestuvai atliks funkcinę, ar verčiau dekoratyvinę, taigi atmosferą kuriančią, funkciją.
  • Atsparumo klasė. Jeigu patalpa arba erdvė, kurią siekiate apšviesti, yra lengvai paveikiama įvairių oro sąlygų (lietaus, sniego, drėgmės ar karščio) bei aplinkinių dirgiklių (dulkių ar smėlio), tuomet jums be abejonių reikalingi lauko lubiniai šviestuvai, pažymėti atsparumo klase. Tokie šviestuvai yra pagaminti itin sandariai, o gamybinės medžiagos nepriklausomai nuo laiko ar aplinkinių veiksnių, nepakeičia savo išvaizdos ar būklės. Pavyzdžiui, įmontuojamas lubinis šviestuvas „Nork IP64“ yra dažytas milteliniu būdu, kurio dėka jis yra pilnai atsparus drėgmei ir kitiems galimiems poveikiams.
  • Apšviečiamas plotas. Renkantis lemputes mūsų internetinėje parduotuvėje sviesoscentras.lt, galėsite pamatyti, kokį plotą apšviečia jūsų pasirinktas šviestuvas. Tokiu būdu bus daug lengviau išsiaiškinti jums reikiamų šviestuvų kiekį bei numatyti jų paskirstymą erdvėje.
  • Dizainas. Šiandien šviestuvai atlieka ne tik apšvietimo, bet ir dekoro funkciją. Taigi rinkdamiesi šviestuvą turėkite omenyje savo patalpų ar lauko zonų dizainą ir pasistenkite išlaikyti jame darną bei nuoseklumą.
  • Lemputės. Lempučių pasirinkimas yra toks pat svarbus, kaip ir šviestuvo. Lemputės pasirinkimų variantai priklausys nuo šviestuvo parametrų ir galimybių. Išsirinkę šviestuvą, jau galėsite padaryti ir likusius sprendimus, tokius kaip:
  • Lemputės tipas. Jūsų šviestuvui tinkamiausią lemputės tipą galite pasitikrinti ant pačio šviestuvo arba jo naudojimo instrukcijose. Populiariausi lempučių tipai yra šie: E14, E27 ir GU10. Be to, lemputes galite rinktis tarp įprastų kaitrinių (halogeninių) bei LED lempučių. Šiais laikais LED lemputės laimi daugeliu atžvilgiu, nes ilgiau tarnauja, yra taupesnės ir draugiškesnės gamtai bei žmogui.
  • Šviesos sklidimo kampas. Nors ir nedideli, paprastai įmontuojami lubiniai lauko šviestuvai pasižymi gana plačiu šviesos sklidimo kampu. Štai šviestuvas „Slim 9 R 4000K Chrome IP44“ šviečia net 120° kampu, tad net vienas toks šviestuvas gali garantuoti tolygiai ir plačiai išskaidytą šviesos sklidimą. Vis dėlto, jeigu norite apšviesti tam tikrą objektą (vazoną, koloną, paveikslą, sienos fragmentą) arba siekiate tik viena kryptimi koncentruoto šviesos srauto, tuomet rinkitės kryptinius šviestuvus.
  • Galia ir šviesos intensyvumas. Nuo lemputės galios (W) ir šviesos intensyvumo (lm) priklausys šviesos ryškumas bei intensyvumas. Kuo didesnis liumenų skaičius, tuo ryškesnė bus šviesa. Visgi norint pasiekti atpalaiduojantį šviesos efektą, rinkitės 200-300 lm lemputę, o darbinei aplinkai sukurti nuo 300-450 lm.
  • Spalvos temperatūra. Šviesa turi didelę reikšmę sukuriamai atmosferai bei mūsų emocinei būsenai. Atpalaiduojančioms priepirčio, terasos ar balkono zonoms rinkitės šiltai balto atspalvio lemputę, tuo tarpu norėdami paskatini budrumą ir produktyvumą garaže ar dirbtuvėse – ieškokite šaltesnio balto atspalvio lemputės.
  • Dimeriavimas. Dimeriuojamos lemputės suteikia dar didesnę pasirinkimo laisvę, nes jų dėka pagal norą galite reguliuoti šviesos intensyvumą bei šviesos spalvas. Tokiu būdu galite nenusistovėti ties vienu erdvės įvaizdžiu, o taip pat atrasti naujus dekoro akcentus su šviesos žaismu.

 

Jeigu šie patarimai neišsprendė jūsų apšvietimo galvosūkio arba norėtumėte pasitarti šiais klausimais su patyrusiais profesionalais, susisiekite su mūsų konsultantais ir jie padės jums visais įmanomais apšvietimo klausimais. Mūsų platus asortimentas neabejotinai turi ne vieną sprendimą, išpildysiantį jūsų viziją.