Interjero sprendimai

Molekuliniai šviestuvai – mokslinės interjero tendencijos

Molekulinės lempos

Molekuliniai šviestuvai – mokslinės interjero tendencijos

Kartais būna atvejų, kai mokslas aktyviai veikia namų apšvietimą. Turime omenyje ne tokius šiuolaikinius gaminius kaip išmaniosios lempos, kurių technologija padidina namų apšvietimo produktų funkcionalumą ir patogumą.

Kurdami įspūdingus šviestuvų dizainus, interjero dizaineriai vis dažniau ieško įkvėpimo moksle. Ypatingas to pavyzdys yra molekulinės lempos namams, apie kurias norėtume šiek tiek daugiau papasakoti šiandieniniame straipsnyje.

Molekulinės lempos madingame interjere – kokie yra populiarūs apšvietimo gaminiai?

Kas vis dėlto yra madingos molekulinės lempos? Kaip rodo pavadinimas, tai yra šviestuvai, kurių forma primena daugiau ar mažiau sudėtingas molekules, t.y. junginius, susidedančius iš skirtingų atomų, sujungtų ryšiais. Dėl šių priežasčių šio tipo pakabinamos lempos kartais dar vadinamos „atominėmis“ lempomis.

Šiuo metu populiari molekulinė lempa tikrai nėra naujiena. Tokios konstrukcijos pirmą kartą pasirodė septintajame dešimtmetyje, šaltojo karo laikais, kai visi technologiniai modeliai lengvai įsiskverbė į dizainą, kurio puikus pavyzdys yra „Sputnik“ lempa, apie kurią rašėme straipsnyje:Apšvietimas žiūri į žvaigždes. Nesenstantis ir daugialypis „Sputnik“.

Taigi iš ko gaminamos molekulinės lempos? Tai minimalistinės, labai geometrinės konstrukcijos, pagamintos iš paprastų metalinių strypų, jungiančių šviesos šaltinius (dažniausiai LED technologijoje), paslėptos sferiniuose, įvairaus dydžio stikliniuose abažūriuose. Kartais šios populiarios kabančios lempos turi permatomus gaubtus, kartais lemputės yra paslėptos po pieniškai balta danga.

molekulinės pakabinamos lempos svetaineiMolekulinės pakabinamos lempos svetainei ir miegamajam – kokiomis sąlygomis jos veikia?

Molekulinė lempa yra labai įdomus sprendimas. Jis išsiskiria stipria formos geometrija ir klasikinių medžiagų (metalo ir stiklo) naudojimu. Dažnai pačios dekoratyvinės LED lemputės yra svarbus dekoratyvinis elementas. „Edison“ tipo LED šviesos šaltinių pasirinkimas suteikia lempai įdomią išraišką. Paprastai visa konstrukcija laikoma pagrindinėmis spalvomis, naudojant natūralią metalų spalvą (sidabrinė, auksinė arba rudos ir žalvarinės spalvos).

Kokiems interjerams gali būti naudinga molekulinė lempa? šių šviestuvų paprastos ir iš pirmo žvilgsnio gana griežtos formos primena pramoninius sprendimus. Todėl jis puikiai dera prie erdvių, kuriose dominuoja paprasti baldai ir furnitūra iš metalo, medžio ir betono.

Tačiau dekoratyvesnėms erdvėms tinka ir daugiau dekoratyvių modelių, pavyzdžiui, su blizgančia chromo struktūra. Tuo pačiu metu jie yra labai universalūs. Įdomiai pagyvina minimalistines aukštųjų technologijų erdves ir yra pagrindinis art deco interjero apšvietimas.

Kuriuose kambariuose turėtų būti pristatytos populiarios, pramoninės molekulinės lempos?

Pakabinami molekuliniai šviestuvao yra modernūs ir funkcionalūs kaip pagrindinis kambario akcentas, kuris suteikia pakankamai šviesos patogiam ir saugiam judėjimui arba atliekant veiklą, kai nereikia įjungti galingų užduočių lempų.

Jų didelis privalumas yra skirtingas atskirų LED lempučių apšvietimo kampas. Dėl šios priežasties galite efektyviau ir tolygiau apšviesti visus kampus naudodami vieną praktišką šviestuvą.

Kuriuose kambariuose verta pristatyti molekulinius modelius? Plati pakabinamų šviestuvų forma puikiai tinka poilsio ir reprezentacinėse erdvėse. Tai puikus sprendimas svetainei ar miegamajam. Jis taip pat puikiai sumontuojamas virš valgomojo stalo ar virtuvės salos kaip efektyvus zonos apšvietimas ir stilingas interjero dekoravimas.

Su kuo komponuoti molekulines lempas – efektyvi ir praktiška svetainės apšvietimo sistema

Molekulinė lempa, nors ir gana minimalistinė ir paprasta, vis dėlto yra viena iš gana įspūdingų konstrukcijų, ypač kai renkatės sprendimus, sudarytus iš didesnio skaičiaus „atomų“.

Kuo įspūdingesnė pakabinama lempa, tuo silpnesni kiti apšvietimo sistemos elementai. Taigi kokius modelius turėtumėte pasirinkti? Siekiant optimaliai apšviesti interjerą, šalia pagrindinio apšvietimo taip pat naudingos šoninės ir darbo lempos.

Verta sutelkti dėmesį į dekoratyvinius modelius, stilistiškai panašius į krištolines, tačiau su mažesniu išsivystymo laipsniu. Tai gali būti, pavyzdžiui, populiarios sieninės lempos su sferiniais atspalviais, panašios į atominės lempos, ir panašūs stovintys sprendimai. Tai leidžia tiksliai apšviesti visą erdvę ir tuo pačiu sukurti vizualiai darnią sistemą, kuri yra ne tik funkcionali, bet ir itin dekoratyvi bei graži.

Populiarios molekulinės lempos gyvenamajame kambaryje ar virtuvėje – nesenstanti klasika madingiems erdviniams susitarimams

Molekulinių lempų stilius yra pramoninės tendencijos paprastumo ir efektyvių medžiagų (metalo konstrukcijos, geometrinio stiklo šviestuvų) derinys.

Visa tai kartu sukuria nesenstantį apšvietimo sprendimą, kuris pasitvirtino ne tik šaltojo karo metu, bet ir šiandien, ypač kai renkatės modelius su energiją taupančiomis lemputėmis ir nuotolinio valdymo pultu. Tada nesenstanti, pramoninė klasika tampa lempa, puikiai tinkanti beveik visuose namų kambariuose.