Sveitainė

Krištoliniai šviestuvai – ar jie vis dar madingi?

Krištoliniai šviestuvai
Krištoliniai šviestuvai – ar jie vis dar madingi?

Krištoliniai šviestuvai daugelį metų mėgavosi nepaprastu interjero dekoratorių ir privačių asmenų populiarumu. Nenuostabu – jų blizgesys ir dekoratyvumas traukia žmonių akis, todėl kambarys jaučiasi „tarsi prabangus“.

Šviestuvai pagaminti iš kristalų, taip pat yra įspūdingi tuo, jog ne bet kas juos gali pasiūlyti. Be tradicinių sprendimų, žinomų iš močiučių svetainių, yra daugybė madingų ir modernių, efektyvios struktūros šviestuvų. Kokie krištoliniai šviestuvai yra madingi ir kokiuose interjeruose jie turėtų būti naudojami norint gauti nepaprastą efektą? Apie tai parašysime žemiau.

Kokiame interjere turėtų būti krištoliniai šviestuvai??

Anksčiau buvo manoma, kad pakabinamos krištolo lempos yra sprendimas, skirtas reprezentacinėms erdvėms. Dėl šių priežasčių šio tipo konstrukcijos dažniausiai būna madingose ​​svetainėse ar jaukiuose, elegantiškuose miegamuosiuose.

Tačiau tai nereiškia, kad krištoliniai šviestuvai (ir net krištolo sietynai) taip pat negali atsirasti kitose namo ar buto dalyse. Viskas priklauso nuo konkretaus projekto ir gyventojų pageidavimų.

Puikūs krištolo šviestuvai paprastai yra retro stiliaus sritis. Jie noriai naudojami glamūro ar senoviniuose kambariuose, kaip priedas prie itin turtingo ir prabangaus išdėstymo. Tačiau net ir joje jie patraukia žvilgsnį dėl dekoratyvinių kristalų gražaus šviesos žaidimo. Tačiau interjero dizaineriai dažnai priešinasi dominuojantiems kanonams. Daugeliu atvejų tai yra didelis ir labai dekoratyviniai kristaliniai pakabinami šviestuvai, kurie eina į prislopintus klasikinius ar minimalistinius kambarius, tapdamis pagrindine jų žvaigžde.

Mažesni šviestuvai, įskaitant lubinius šviestuvus ir sieninius, dar geriau tinka šiuolaikiškam erdvės išdėstymui, taip pat ir aukštųjų technologijų serijose, prideda šiek tiek įmantraus blizgesio.

Šiuolaikiniai krištolo šviestuvai – kaip išsirinkti idealų?

Pakabinami krištoliniai šviestuvai ir kitų tipų krištolo šviestuvai pirmiausia turi būti derinami prie interjero specifikos. Norint šiuo pagrindu pasirinkti tinkamo dydžio lempą, reikėtų atsižvelgti į kambario dydį ir jo aukštį, kitu atveju patalpoje įėjęs žmogus gali jaustis per daug priblošktas. Tačiau pasirinkus per maža šviestuvą jis pasimes tarp kitų interjeroo elementų.

Šviestuvas ar kita pakabinama lempa turėtų būti pagrindinis kambario akcentas. Geriausia jį pakabinti virš valgomojo stalo ar poilsio baldų rinkinio svetainėje. Jis turėtų būti pastatytas tokiame aukštyje, kad šviesa nedirgintų akių, o praeiviai nekliudytų kristalų, nes tai gali sugadinti šviestuvą. Krištolinė lempa skleidžia gražų, įvairiaspalvį švytėjimą. Tai fenomenali puošmena. Todėl jo išvaizda turėtų derėti su išdėstymu ir derėti su kitais dekoro elementais. Galite rinktis klasikinius sprendimus – žalvarį su daugybe kristalų arba rinktis šiek tiek avangardiškesnius gaminius, tokius kaip mūsų modernaus žavesio stiliaus „Crystal swirl“ šviestuvą.

Populiariūs krištoliniai šviestuvai, palyginti su šiuolaikinėmis technologijomis

Net jei interjere atsiranda klasikinio stiliaus krištolo lempa, tai dar nereiškia, kad ji negali patenkinti didžiausių vartotojų lūkesčių. Dauguma tradicinio dizaino gaminių jau bendradarbiauja su šiuolaikinėmis technologijomis.

Pavyzdžiui, galite naudoti krištolo sietyną su energiją taupančiais LED šviesos šaltiniais, kurie efektyviai sumažina eksploatavimo išlaidas ir padidina apšvietimo komfortą namuose.

Daugelis ypač dekoratyvios formos lempų (įskaitant ir su kristalais) yra tinkamos naudoti „Smart“ sistemose. Ką tai reiškia praktiškai? Šis sprendimas leidžia valdyti namų apšvietimą per nuotolinio valdymo pultą, programą ar balso komandas.

Įdomūs krištoliniai šviestuvai – būdas sukurti gražią svetainę, virtuvę ar miegamąjį

Apšvietimo modernumas yra susijęs ne tik su ekstravagantiškomis formomis ir nepaprastomis medžiagomis, naudojamomis gaminant įvairių namų ar butų šviestuvus. Kartais tai pasireiškia ir naudojant klasikinius modelius, tokius kaip krištolo šviestuvai ar krištolo lubų lempos, ir derinant juos su šiuolaikinėmis priemonėmis, tokiomis kaip praktinės valdymo galimybės ar efektyvūs LED šviesos šaltiniai.

Taigi ar krištolo šviestuvai vis dar madingi? Tikrai taip – ir jų spindesys greičiausiai liks pas mus dar daugelį metų, kaip gražioje pasakoje.

Na, o mūsų gamintojai tokie kaip Azzardo (Slovakija) ar MW-Glasberg (Vokietija), turi galybę krištolinių šviestuvų pasirinkimų, kviečiame užsukti pažiūrėti.