Bėgeliai / Track sistemos

Pristatymas per 10-20 d.d.

1.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

63.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

42.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

2.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

3.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

3.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

4.00

Pristatymas per 10-20 d.d.

3.50

Pristatymas per 10-20 d.d.

32.00

Kas yra bėginių šviestuvų sistemos?

Bėginių šviestuvų sistemos – tai inovatyvus ir praktiškas įvairių erdvių apšvietimo būdas. Tokią apšvietimo sistemą sudaro keli komponentai – bėgeliai, šviestuvai ir atitinkami priedai. Bėginių šviestuvų sistemą dar galima vadinti „Track“ sistema, kuri apima šviestuvus ir bėgelius, tinkamus komplektuoti kartu. Kitaip nei įprasti vidaus šviestuvai, bėginių sistemų šviestuvai yra tvirtinami ne tiesiogiai prie lubų ar sienos, o prie bėgelių. Tai reiškia, jog šie šviestuvai yra atitinkamai nedidelio dydžio, tačiau plataus funkcionalumo.

Šiame straipsnyje aptarsime bėginių šviestuvų sistemų tipus, privalumus bei pritaikymo galimybes skirtingose erdvėse. Taip pat pateiksime naudingas rekomendacijas, kurių vedini galėsite greičiau ir lengviau išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią bėginių šviestuvų sistemą.

Kokie yra esminiai bėginių šviestuvų sistemų privalumai?

  • Pritaikymas. „Track“ sistemos pasižymi ne tik lengvu montavimu, tačiau taip pat ir lanksčiu pritaikomumu prie įvairių tipų lubų. Šių sistemų bėgeliai kokybiškai tvirtinasi tiek prie bene populiariausių gipso kartono lubų ar įmantresnių įtempiamų lubų, tiek prie šiuolaikiškų betoninių lubų. Be to, bėgelius galite jungti tarpusavyje, išgauti skirtingas formas ir įgyvendinti savotiškus apšvietimo sprendimus. Dėl šių priežasčių, bėginių šviestuvų sistemos šiandien yra itin populiarus pasirinkimas, kuris, dėl savo universalumo, laiko perspektyvoje nesukelia dvejonių ar apribojimų.
  • Patogus valdymas. Galima teigti, jog bėginių šviestuvų sistemos yra vienos universaliausių dabartinėje šviestuvų rinkoje, nes vartotojui suteikia visapusiškai patogų pasirinkimų spektrą. Vienas iš jų – patogus valdymas. Kodėl? Šios sistemos gali būti 1, 2 arba 3 fazių. Fazių skaičius nurodo atskirų sričių skaičių, kurios gali būti valdomos individualiai ir pagal jūsų poreikius. Įsigiję 3 fazių sistemą, galėsite sukurti nuolatos kintančią erdvę, turinčią ne vieną apšvietimo būdą. Be to, toks valdymas suteikia daugiau sąmoningos kontrolės elektros sąnaudų atžvilgiu – priklausomai nuo apšvietimo reikiamybės, galite įjungti tik vieną, du ar visus tris sistemos šviestuvus.
  • Minimalistinis dizainas. Bėginiai šviestuvai yra sukurti taip, kad galėtų būti derinami prie skirtingų interjero stilių, todėl nepriklausomai kokiu stiliumi pasižymi jūsų namų ar ofiso erdvė, šviestuvai įsilies į aplinką ir atrodys skoningai. Taip pat pastebėsite, jog tokio tipo šviestuvai yra palyginti nedideli, todėl gali būti komplektuojami siauresniais ar platesniais tarpais ir nesukelti perteklinio įvaizdžio.
  • Individualumas. Bėginių šviestuvų bėgeliai, priklausomai nuo jų ilgio, gali talpinti jūsų norimą šviestuvų skaičių – svarbiausia vadovautis maksimalia bėgelių voltų palaikymo verte ir jos neperžengti dėl saugumo reikalavimų. Net jeigu jūsų erdvės paskirtis, baldų išdėstymas arba apšvietimo poreikiai ilgainiui keisis, atitinkamai galėsite keisti ir šviestuvų skaičių, padėtį, skleidžiamos šviesos kryptį ir jos intensyvumą. Tokia pasirinkimo laisvė suteikia „Track“ sistemoms ilgaamžiškumo ir praktiškumo savybes, kurios visuomet galės atliepti jūsų individualius norus.

Kaip gali būti naudojamos bėginių šviestuvų sistemos?

Bėginės šviestuvų sistemos neapriboja jūsų interjero dizaino ar apšvietimo galimybių, todėl gali būti naudojamos visur:

  • Linijiniams šviestuvams. Jeigu neturite didelių šviesos krypties ar paskirstymo reikalavimų, „Track“ sistemos gali būti naudojamos ir linijinių šviestuvų montavimui. Tokie šviestuvai apšviečia didesnį erdvės plotą ir, esant reikiamybei, gali būti keičiami kitais šviestuvais tiesiog toje pačioje bėgelių sistemoje.
  • Pakabinamiems šviestuvams. Bėginių šviestuvų bėgeliai taip pat pasitarnauja apšvietimui pakabinamais šviestuvais – bėgeliais sujungtų šviestuvų linija atrodo tvarkinga ir deranti tarpusavyje, o jos sudėtis ir paskirstymas gali būti keičiamas pagal poreikį.
  • Akcentiniam apšvietimui. Norėdami koncentruotos šviesos į tam tikrus taškus patalpoje, galite naudoti bėgines šviestuvų sistemas su mažesnio šviesos sklaidos kampo šviestuvais. Tai puikus būdas atkreipti dėmesį ir išryškinti ypatingas interjero detales, tokias kaip paveikslas, statulėlė, stalas ar pan.
  • Kryptiniam apšvietimui. Didesnėse patalpose, kuriose reikia daugiau tiesioginio apšvietimo taškų, „Track“ sistemos užtikrina kokybišką ir sumaniai paskirstytą apšvietimą. Toks apšvietimo būdas ypač pasitarnauja virtuvės zonoje, kurioje svarbu pilnai apšviesti tiek gaminimo, tiek valgomojo zoną.

Kaip pasirinkti tinkamiausius bėginių sistemų bėgelius?

Tam, kad bėginių šviestuvų bėgelių pasirinkimas būtų paprastesnis, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus:

  • Erdvė. Pirmiausia rekomenduojame įvertinti apšviečiamos erdvės parametrus – plotą, aukštį, išplanavimą. Šie rodikliai padės nustatyti kokios galios apšvietimo jums reikia ir kiek apšvietimo taškų prireiks, kad šviesa patektų į visus kambario kampus bei nebūtų apribota aukštų ar masyvių baldų. Taip pat įsivertinkite dabartinę patalpos paskirtį – ji padės suprasti, ar šviesa kurs atpalaiduojančią , ar darbinę atmosferą.
  • Šviestuvų dydis ir tipas. Apgalvokite kiek ir kokių šviestuvų pririeks jūsų erdvei apšviesti, pavyzdžiui, jeigu patalpa erdvesnė ir didesnė, didesni šviestuvai neatrodys pernelyg masyvūs, tuo tarpu esant aukštoms luboms, šviesa bus optimaliau išnaudota su pakabinamais šviestuvais.
  • Bėgelių tipas. Jeigu siekiate kuo didesnės apšvietimo kontrolės ir universalumo, rinkitės ilgesnį 3 fazių bėgelį. Be to, norėdami sukurti estetinį kambario įvaizdį, galite išbandyti įmontuojamus „Track“ sistemos bėgelius, kurių didžioji dalis pasislėps lubose, tad šviestuvai atrodys tvarkingai, tačiau išlaikysite galimybę bet kada keisti jų poziciją ir išdėstymą.
  • Priedai. Bėgeliams arba bėgelių junginiams reikės būtinų priedų: pajungimo ir užbaigimo elementų. Jeigu norite įgyvendinti kiek sudėtingesnius apšvietimo sprendimus, pavyzdžiui, sujungti bėginių šviestuvų bėgelius kampu arba kryžminai, pasitelkite į pagalbą papildomus sujungimo priedus – tiesinį (su papildomu užmaitinimu), kampinį L, T ar X formos sujungimus.
  • Išvaizda. Galiausiai, prie savo interjere dominuojančių spalvų paletės priderinkite šviestuvų ir bėgelių spalvą bei formą. Šviestuvai gali būti tiek klasikinio, tiek šiuolaikinio stiliaus, tačiau dominuojantis minimalistinis dizainas padės išlaikyti subtilumą, nekompensuojant maksimaliu šviestuvų funkcionalumu.

Jeigu jūsų apšvietimo planas reikalauja sudėtingesnių, kompleksinių sprendimų ir ieškote profesionalios pagalbos, susisiekite su mūsų konsultantais – padėsime sukurti praktišką ir jūsų poreikius atitinkantį apšvietimą bet kokioje erdvėje.